همدردی سیدحسن خمینی با خانواده دختر افغان | اتاق خبر
کد خبر: 334552
تاریخ انتشار: 30 فروردین 1395 - 13:27
یادگار گرامی امام با خانواده مرحومه «ستایش قریشی» دختر افغان ساکن ایران که چند روز پیش، پس از آزار و اذیت به نحوی فجیع به قتل رسید، ابراز همدردی کرد.

اتاق خبر: حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

خبر بسیار تلخ بود. و عجیب اینکه در عصر انفجار اطلاعات دیر مطلع می‌شویم. «ستایش» دختر بچه افغانی آزار می‌بیند و کشته می‌شود. از این جهت هیچ فرقی بین افغانی و ایرانی نیست ولی شاید این اتفاق اندکی تلخ‌تر و شکننده‌تر است. کسانیکه در غربت زیسته باشند و یا از «غربت کشیدگان» مصایب آن را شنیده باشند، در می‌یابند که اندوه و مصیبت در غربت سخت‌تر و دردناک‌تر است. هر چند می‌توان گفت برادران و خواهران افغانی ما در این کشور کمتر احساس غربت می‌کنند ولی باز نباید غربت را دست کم گرفت. سر بسته بگویم که ظلم، حق کشی، اجحاف و تعدی، ملیت و دین ندارند هر چند شرمندگی آن برای ما صاحب خانه‌ها می‌ماند؛ صاحب خانه‌های مسلمان و شیعیان علی و فاطمه،‌‌ همان که فرمود «الجار ثم الدار».

با خانوادهٔ «دخترکم» که مظلومانه روی در نقاب خاک کشید، همدردی می‌کنم و برای برادران و خواهران افغانی خویش که عمری را با طعم تلخ آوارگی زیسته‌اند، یک زندگی با ثبات و آکنده از سربلندی و افتخار آرزومندم.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید