مخالفان به دنبال تکرار تجربه لیبی و سومالی در سوریه هستند | اتاق خبر
کد خبر: 334932
تاریخ انتشار: 31 فروردین 1395 - 13:34
بشار جعفری:
رئیس هیئت دولت سوریه در مذاکرات ژنو تأکید کرد که مخالفان مورد حمایت ریاض که در ژنو حاضر شده‌اند به دنبال تکرار تجربه لیبی و سومالی در سوریه هستند.

1454248998381_11111111111111.jpg

اتاق خبر - بشار جعفری، رئیس هیئت دولت سوریه در مذاکرات ژنو در گفتگو با شبکه خبری المیادین هیئت مخالفان مورد حمایت ریاض را به تلاش برای تکرار تجربه لیبی و سومالی در سوریه متهم کرد و گفت: عربستان و ترکیه از طریق گروه ریاض قصد دارند مذاکرات ژنو را به شکست بکشانند.

گروه ریاض در بر گیرنده بخشی از گروه‌های مخالف سوری است که در با حمایت عربستان در ریاض با هم توافق کردند و به عنوان "اصلی‌ترین جریان مخالفان سوری" به مذاکرات ژنو تحمیل شدند.

وی گفت: ما خواهان سومالی، عراق، لبنان و لیبی دیگر یا یک کشور شکست خورده در سوریه نیستیم.

بشار جعفری گفت: مسئله دولت ملی فراگیر از اهداف مذاکرات ژنو است. ما تأکید می‌کنیم که موضوع ریاست‌جمهوری به هیچ کسی و حتی به شوای امنیت نیز ربطی ندارد و این مسئله صرف یک مسئله سوری است.

وی گفت: تصمیم مخالفان برای تعلیق مذاکرات ژنو تصمیم از پیش تعیین شده و با بهانه‌هایی دروغین بود.

رئیس هیئت دولت سوریه درباره نقض آتش بس نیز گفت: برخی از اعضای گروه ریاض خواهان نقض آتش‌بس و حمله به ارتش و شهرهای سوریه شدند. ادعا درباره تعلیق مذاکرات به دلیل حملات ارتش سوریه افترا و کذب بود.

بشار جعفری درباره مذاکراتی که هیئت دولت روز دوشنبه با استفان دی‌میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه داشت هم گفت: ما برای دی‌میستورا توضیح دادیم که مسئله مرحله انتقالی را درک می‌کنیم.

وی اخبار منتشر شده درباره طرح مسئله انتخاب پنج تن از مخالفان به عنوان نماینده رئیس‌جمهور سوریه از سوی دی‌میستورا را تکذیب کرد.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید