کمک 10 میلیون پوندی انگلیس به لیبی | اتاق خبر
کد خبر: 334954
تاریخ انتشار: 31 فروردین 1395 - 14:20
هاموند: جامعه جهانی برای آموزش ارتش لیبی آماده است
وزیر خارجه انگلیس بر آمادگی جامعه جهانی برای کمک به دولت توافق ملی لیبی در آموزش نیروهای امنیتی این کشور تاکید کرد.

اتاق خبر - به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، فیلیپ هاموند، وزیر خارجه انگلیس با بیان این مطلب ابراز امیدواری کرد که آموزش‌ها در داخل کشور لیبی و یا کشوری در همسایگی آن صورت گیرد.

1461051532490_1-833875.jpg

وی گفت: این کار بهتر از آموزش سربازان لیبیایی در اروپا خواهد بود. پیش از این انگلیس و دیگر کشورهای غربی پیشنهاد آموزش نیروهای امنیتی لیبیایی جهت پر کردن خلاء ناشی از سقوط دولت معمر قذافی (دیکتاتور مخلوع لیبی) را داده بودند اما درگیری شبه نظامیان در لیبی با یکدیگر مانع از تحقق این امر در سال‌های اخیر شد.

هاموند گفت: پس از آنکه مردم لیبی از میزان خطرات دشمن مشترکشان یعنی داعش آگاه شدند شرایط در این کشور تغییر کرد.

هاموند این سخنان را در کنفرانس مطبوعاتی که روز دوشنبه در طرابلس داشت پس از دیدار با فائز السراج و دیگر اعضای دولت توافق ملی اعلام کرد.

وی افزود: مقابله با داعش و مبارزه با مساله مهاجرت غیرنظام‌مند دو مساله‌ای هستند که در یک راستا قرار می‌گیرند و دولت و مردم لیبی باید تصمیم بگیرند چگونه کشورشان را از داعشی‌ها پس بگیرند.

وی تاکید کرد: جامعه جهانی طبیعتا برای حمایت از لیبی و ارائه کمک‌های تکنیکی و آموزش آماده است.

وزیر خارجه انگلیس در ادامه اعلام کرد که کشورش در چارچوب حمایت فنی از دولت لیبی در این برهه زمانی، کمکی به ارزش 10 میلیون پوند انگلیس به این کشور ارائه خواهد کرد.

طبق بیانیه منتشر شده از سوی وزارت خارجه انگلیس این مبلغ شامل 5 / 1 میلیون پوند برای بخش مبارزه با مهاجرت‌های بی‌رویه و 8 / 1 میلیون پوند برای حمایت از مبارزات علیه تروریسم است.

منبع: ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید