آغاز نبرد ملی‌پوشان رویینگ برای سهمیه ریو | اتاق خبر
کد خبر: 335692
تاریخ انتشار: 3 اردیبهشت 1395 - 04:26
ملی‌پوشان قایقرانی رویینگ ایران از فردا رقابت‌هایشان برای کسب سهمیه المپیک ریو را آغاز می‌کنند؛ وحید مرادی دبیر فدراسیون قایقرانی تاکید کرده که دو تا چهار سهمیه بدست می‌آید که این اتفاق شدنی نیست.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، رقابت‌های قایقرانی رویینگ قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک ریو از فردا به میزبانی کره‌جنوبی آغاز می‌شود و ملی‌پوشان ایران که برای رسیدن به ریو از فردا به آب می‌زنند امروز حریفان خود را شناختند؛ رویینگ‌سواران ایران شانس زیادی برای کسب سهمیه المپیک دارند و با توجه به ورزشکارانی که در این مسابقات شرکت کرده‌اند حساب‌ ویژه‌ای روی آنها باز می‌شود.

در این رقابت‌ها قایقران‌های قاره کهن در مواد دو نفره و تک نفره دختران و پسران به مصاف هم می‌روند و به دنبال سهمیه هستند. در تک نفره سنگین وزن هفت نفر اول مسابقات به المپیک می‌رود و در دو نفره تنها کسانی می‌توانند سهمیه بگیرند که روی سکو بروند. وحید مرادی دبیر فدراسیون قایقرانی بارها اعلام کرده که ملی‌پوشان دو تا چهار سهمیه در این مسابقات کسب خواهند کرد که این اتفاق شدنی نیست چرا که اگر کشوری بتواند در دو قایق هم به سهمیه برسد در نهایت باید یک ماده را انتخاب کند و در المپیک شرکت کند؛ یعنی روئینگ ایران حداکثر می‌تواند دو سهمیه بگیرد. طبق قانون فدراسیون جهانی اگر کشوری در این مسابقات در هر دو قایق تک و دو نفره به سهمیه برسد باید در نهایت یکی از این قایق‌ها را برای حضور در المپیک ریو انتخاب کند؛ یعنی ایران حتی اگر در دو قایق تک و دو نفره و در دو بخش دختران و پسران به سهمیه برسد در نهایت باید یک قایق در پسران و یک قایق در دختران را برای حضور در ریو انتخاب کند؛ که این به معنای نهایت دو سهمیه است.

در تک نفره سنگین وزن که عاقل حبیبیان نماینده ایران است 19 کشور دیگر هم برای رسیدن به المپیک رقابت می‌کنند. در تک نفره دختران که مهسا جاور شانس بسیار زیادی برای رسیدن به سهمیه و البته مدال دارد 15 کشور دیگر به آب خواهند زد. نکته جالب توجه در تک نفره این است که چین به دلیل گرفتن سهمیه در این مواد نماینده‌ای ندارد و این موضوع می‌تواند کار ملی‌پوشان ایران را به خصوص در بخش دختران ساده‌تر کند.

در دو نفره پسران حامد خدری و سیاوش سعیدی ترکیب ایران را تشکیل می‌دهند و برای رسیدن به المپیک باید روی سکو بروند و کارشان آسان نیست،‌ به خصوص اینکه در این ماده چین هم نماینده دارد. به جز ایران و چین 9 کشور دیگر هم در این ماده حضور دارند.

در بخش دو نفره دختران حمیرا برزگر و نازنین ملایی ترکیب ایران را تشکیل می‌دهند و باید با هشت کشور دیگر برای رسیدن به المپیک رقابت کنند؛ چین در این ماده هم نماینده‌ای ندارد.

صبح امروز مراسم قرعه‌ کشی نیز برگزار شد و ملی‌پوشان ایران حریفان خود در مرحله مقدماتی مسابقات که فردا برگزار می‌شود را شناختند.

عاقل حبیبان در تک نفره سنگین وزن باید با میانمار،‌قزاقستان، کره جنوبی و ازبکستان رقابت کند، مهسا جاور نیز در مرحله اول فیلیپین، سنگاپور و سریلانکار را پیش رو می‌بیند،‌ تیم دو نفره پسران با اندونزی،‌تایلند،‌هند و قزاقستان در یک گروه قرار دارد و تیم دو نفره دختران در مرحله نخست باید با اندونزی، ازبکستان و کره جنوبی به رقابت بپردازد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید