افزایش شاخص مقاوم سازی روستاها به ۳۹ درصد | اتاق خبر
کد خبر: 336396
تاریخ انتشار: 5 اردیبهشت 1395 - 19:20
مدیر دفتر مطالعات تحقیقات مسکن روستایی با اشاره به اینکه شاخص مقاوم سازی واحدهای روستایی به ۳۹ درصد رسیده است، گفت: پیش بینی می‌کنیم تا سال ۱۴۰۵ به شاخص ۷۰ درصدی مقاوم سازی برسیم.

اتاق خبر: امیرحسین گرکانی با اشاره به طرح ویژه بهسازی و نوسای واحد روستایی، گفت: در حال حاضر کار بازسازی یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد در روستاها به پایان رسیده است و در روستاها یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مقاوم در روستاها داریم.

وی با تاکید بر اینکه در بخش مقاوم سازی و ایستایی یک تحول جدی صورت گرفته است، اظهار داشت: سالانه بهسازی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در دستور کار بنیاد قرار دارد و حتی در سال‌های بحران مالی دولت‌ها هم این کار انجام شده است، ضمن آنکه برای هر واحد تا سقف ۱۵ میلیون تومان وام با سود کم در نظرگرفته می شود.

مدیر دفتر مطالعات تحقیقات مسکن روستایی با بیان اینکه بنیاد مسکن شریک کار روستایی ها می شود، افزود: در این سال‌ها شاخص مقاوم سازی از ۱۲ درصد به ۳۹ درصد رسیده و پیش‌بینی ما این است که تا سال ۱۴۰۵ به شاخص ۷۰ درصدی مقاوم سازی برسیم.

گرکانی با اشاره به اینکه در نظام فنی روستایی اتفاقات خوبی رخ داده و جمعیتی بالغ بر ۱۱ هزار نفر در کنار بنیاد مسکن فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: به مهندسان و کاردان‌های  فنی که شغل دومی ندارند، در روستاها پروانه کار داده می شود تا بر روی ساخت واحدها نظارت کنند.

وی افزود: تفاوت‌ ساخت مسکن بین روستا و شهر این است که روستائیان در محل حضور دارند و مجری ساخت مسکن روستایی هستند و در این مسیر کار ساخت را به خوبی فراگرفته اند، بنابراین مقاوم سازی بین روستائیان نهادینه شده است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید