تیراندازی در مدرسه ای در آمریكا چند مجروح بر جای گذاشت | اتاق خبر
کد خبر: 336514
تاریخ انتشار: 6 اردیبهشت 1395 - 00:18
شبكه خبری روسی 'راشاتودی' از وقوع تیراندازی در مدرسه ای واقع در ایالت ویسكانسین آمریكا خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، تیراندازی در دبیرستانی در ناحیه 'آنتیگو' واقع در شمال ایالت ویسكانسین روی داد. بر اساس گزارش های اولیه در این حادثه سه نفر مجروح شده اند كه حال یكی از آنان وخیم است.
راشاتودی افزود: این حادثه ساعت 04:00 بامداد به وقت گرینویچ (08:30 به وقت تهران) روی داد و چندین صدای شلیك از ساختمان این دبیرستان شنیده شد.
حوادث تیراندازی در اماكن عمومی همچون مراكز آموزشی و تفریحی در آمریكا به دلیل آزادی خرید و حمل سلاح مسبوق به سابقه بوده و یكی از معضلات امنیت داخلی این كشور به شمار می رود.
درجریان كشتاری در مدرسه 'كلامباین' Columbine در ایالت 'كنتیكت' آمریكا در آوریل سال 1999 میلادی 15 نفر كشته و 21 تن دیگر مجروح شدند. این حادثه تا آنزمان یكی از مرگبارترین حوادث تیراندازی در مدارس آمریكا به شمار می رفت.
درحادثه تیراندازی دسامبر 2012 میلادی به مدرسه ابتدایی 'سندی هوك' در 'نیوتاون' ایالت كنتیكت یك جوان آمریكایی 20 كودك و شش بزرگ سال را به ضرب گلوله كشت.
همچنین در حادثه تیراندازی در كالج پلی تكنیك ویرجینیا در آوریل 2007 میلادی 32 نفر كشته و 17تن دیگر مجروح شدند.
در حادثه مرگبار در 'آورورا' در ایالت كلرادوی آمریكا نیز یك جوان آمریكایی با تیراندازی در یك سالن سینما 12نفر را كشت و 70 تن دیگر را مجروح كرد.
همچنین در حادثه تیراندازی در كلیسای 'چارلستون' آمریكا در ژوئن سال 2015 میلادی، یك نوجوان سفید پوست آمریكایی 9شهروند سیاه پوست را به قتل رساند.
نتایج پژوهش دانشكده بهداشت عمومی 'هاروارد' در دانشگاه 'نورث ایسترن' آمریكا نشان می دهد وقوع كشتارهای عمومی در آمریكا بین سال های 2011 تا 2014 میلادی سه برابر شده است.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید