نشست تجاری ایران و هند برگزار شد | اتاق خبر
کد خبر: 336713
تاریخ انتشار: 6 اردیبهشت 1395 - 13:02
همایش تجاری اتاق بازرگانی تهران و هیأت تجاری هند در اتاق تهران برگزار شد.

به گزارش اتاق خبر، درابتدای مراسم بختیاری معاون امور بین الملل امور بازرگانی تهران ضمن خوش آمدگویی با بیان اینکه روابط ایران و هند در تمامی زمینه های علمی اقتصادی و فرهنگی گسترده بوده است این روابط را بسیار مهم خواند.

بختیاری گفت: با توجه به گسترده بودن روابط ایران و هند هیأت اقتصادی هند تصمیم گرفته است برای مذاکره با تجار ایرانی به ایران بیایند.

 در ادامه مسعود خوانساری رییس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه روابط دو کشور بسیار عمیق است گفت: روابط ایران و هند می تواند الگویی برای کشورهای دیگر باشد.

خوانساری با اشاره به اقتصاد دو کشور گفت: روابط تجاری ایران و هند تاکنون از حجم 15 میلیارد دلار فراتر نرفته است در حالی که پتانسیل موجود در دو کشور بسیار بیشتر از این رقم است.

وی با اشاره به روابط اقتصادی بین دو کشور گفت: نمونه بارز همکاری هند و ایران را می توان در بخش های نفت ، گاز و مناطق آزاد دانست.

در ادامه مراسم سهراب کومار سفیر هند در ایران با بیان اینکه دولت هند اهمیت زیادی برای روابط ایران و هند قائل است ، گفت: در این مدت ما پایه های گسترش تجارت را طراحی کرده ایم.

کومار با اشاره به روابط سیاسی دو کشور و دیدار وزیر هند از ایران گفت: درخصوص بدهی شرکت های هندی به ایران صحبت هایی شده است و این پرداخت بدهی بعد از رفع مشکلات فنی  انجام می شود.

سفیر هند از دعوت وزیر هند ازسوی  روحانی رییس جمهور ایران خبر داد و گفت: در بخش های سیاسی و اقتصادی روابط دو کشور بسیار خوب است و پروژه هایی مانند راه آهن چابهار- زاهدان و ایجاد کارخانه تولید آفت کش در چابهار خبر داد.

وی با تأکید بر افزایش روابط دو کشور از شرکت های خصوصی هندی خواست که بیشتر در ایران سرمایه گذاری کنند.  

در ادامه جلسه نوشاد فوربز رئیس کنفدراسیون صنایع هند از اشتیاق زیاد هیت های تجاری هندی برای فعالیت در ایران خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر ما بیشتر به دنبال نشست های B2B هستیم و امید داریم که شرکت های دو کشور با یکدیگر ارتباط و مذاکره داشته باشند.

فوربز در پایان گفت: یکی از مشکلات بر سر راه افزایش مبادلات بازرگانی بین دو کشور بحث اخذ ویزا برای بازرگانان دو کشور بود که در حال حاضر این مشکل تا حد زیادی برطرف شده و بازرگانان دو کشور می توانند به راحتی به تجارت بپردازند.

94105

 

 

               

نظرات
ADS
ADS
پربازدید