تصویب 2هزار و250میلیارد ریال اعتبار برای حوزه راه استان سمنان | اتاق خبر
کد خبر: 337048
تاریخ انتشار: 7 اردیبهشت 1395 - 14:53
مدیركل راه وترابری استان سمنان گفت: درسفر كاروان تدبیر و امید به این استان 2 هزار و250 میلیارد ریال اعتبار برای طرح های مختلف حوزه راه این استان مصوب شد.

اتاق خبر: سیدعبدالمجید نژادصفوی روز سه شنبه ، 2 هزار و 250 میلیارد ریال اعتبار برای پنج طرح مهم راه پیشنهادی استان از سوی دولت تدبیر و امید با تاكید تخصیص 100 درصدی برای سال های 95 و 96 مصوب شده است.
وی اظهارداشت: برای مسیر دامغان - معلمانی یكهزار و 400 میلیارد ریال شامل 600 میلیارد ریال برای سال 95 و 800 میلیارد ریال برای اجرا در سال 96 مصوب شد.
وی خاطرنشان كرد: همچنین 400 میلیارد ریال اعتبار برای جاده ارتباطی سمنان - فیروزكوه به صورت دو اعتبار 200 میلیارد ریالی در دو سال 95 و 96 مصوبه دیگر حوزه راه استان در سفر دكتر روحانی به سمنان بود.
مسیر ارتباطی سمنان به فیروزكوه 60 كیلومتر طول دارد.
نژادصفوی تصریح كرد: برای جاده ارتباطی سرخه - سمنان و پل راه مومن آباد 200 میلیارد ریال اعتبار برای امسال و سال آینده در نظر گرفته شده است.
نژادصفوی اضافه كرد: برای باند دوم مسیرعباس آباد - كاهك نیز در دو سال 200میلیارد ریال اعتبار در سفر كاروان تدبیر و امید به استان سمنان مصوب شد.
مدیركل راه و ترابری استان سمنان یادآور شد: 50 میلیارد ریال برای احداث دوربرگردان و تكمیل كمربندی دامغان در سفر رئیس جمهوری به سمنان مصوب شد.
وی با اشاره به برخی پیشنهادهای این اداره كل به وزارتخانه برای افزایش تخصیص اعتبار در دو سال آینده، گفت: این پیشنهادها از جمله تقاطع غیرهمسطح مجن و جاده نظامی سمنان بود كه از وزارتخانه خواسته شده برای كمك به تكمیل آن ها، افزایش اعتبار در نظر بگیرد.
نژادصفوی به طرح نوسازی مسیر سمنان - شهمیرزاد اشاره كرد و افزود : كار پیمانكار در بخش مهدیشهر به شهمیرزاد باقی مانده است كه قیرپاشی آن انجام شده و به خاطر تخصیص اعتبار ناچیز در حدود 400میلیون ریال از محل شركت ساخت ، در سال 94 پیشرفت چندانی نداشته است.
وی با اشاره به شروع به كار مجدد پیمانكار این طرح، تاكید كرد : با پیگیری های انجام شده، این طرح به طور قطع تا سه ماه آینده به اتمام می رسد و این مسیر به بهره برداری می رسد.
630 كیلومتر از بزرگراه تهران - مشهد در استان سمنان واقع شده است.
دولت در بیست و ششمین سفر استانی به سمنان برای 67 طرح مصوب 99 هزار و 270 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته است.

منبع:ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید