وزير راه و شهرسازي: وسعت بندراميرآباد به دوهزار هكتار افزايش مي يابد | اتاق خبر
کد خبر: 337776
تاریخ انتشار: 9 اردیبهشت 1395 - 17:12
وزير راه و شهرسازي از اجراي طرح توسعه بندر اميرآباد بهشهر به عنوان يكي از برنامه هاي اين وزارت خانه نام برد وگفت: با اجراي اين طرح ، مساحت اين بندر از يكهزار و 60 هكتار به دو هزار هكتار افزايش مي يابد.

اتاق خبر: عباس آخوندي روز پنجشنبه در بازديد از طرح توسعه بندر اميرآباد بهشهر در گفت وگو با خبرنگاران افزود: با توسعه زير ساخت ها در اين بندر رغبت بخش خصوصي براي سرمايه گذاري رو به افزايش است.
به گفته وي سال گذشته 560 ميليارد تومان سرمايه گذاري بخش خصوصي براي توسعه بندر اميرآباد بهشهر در استان مازندران جذب شد.
وزير راه و شهرسازي اتصال بندر اميرآباد به شبكه ريلي را از مهمترين مزيت هاي اقتصادي اين بندر به نسبت بنادر ديگر كشور برشمرد و افزود: اين مزيت مي تواند جاذبه خوبي براي سرمايه گذاري ، توسعه صادرات و واردات باشد.
وي ابراز اميدواري كرد با برنامه هاي دولت تدبير و اميد براي سرمايه گذاري در بندرامير آباد بهشهر، جذب بيشتر سرمايه گذاري در سال هاي آينده دراين بندر را شاهد باشيم .
آخوندي، افزايش ظرفيت بارگيري از چهار و نيم ميليون تن به هفت ميليون تن ، افزايش اسكله ها از پنج واحد به يازده واحد را از ديگر مزيت هاي بندر اميرآباد اعلام كرد.
وي آمادگي و استقبال از سرمايه گذاري بخش خصوصي در سطح كشور بويژه در حوزه حمل و نقل را از برنامه ها و ويژگي هاي دولت تدبير و اميد دانست و افزود: اين روند حمايتي دولت مي تواند در رونق و توسعه اقتصادي كشور تاثير بسياري بگذارد.
بندرآميرآباد در حاشيه شرقي درياي خزر در حوزه استحفاظي شهرستان بهشهر در شرق مازندران واقع است، براساس آمارهاي رسمي پارسال بيش از دو و نيم ميليون تن كالا از بندر اميرآباد به كشورهاي آسياي مركزي , روسيه و يا داخل كشور انتقال داده شد.
همچنين بر اساس همين آمارها سال گذشته حدود نيمي از صادرات بيش از 500 ميليون دلاري مازندران از بندر اميرآباد به خارج از كشور صادر شد.
گمرك اميرآباد علاوه بر فعاليت در منطقه ويژه اقتصادي اميرآباد ، فعاليت دو پايانه مواد نفتي شامل پايانه نفتي نكاء و پايانه نفتي صدرا را به عنوان مخازن اختصاصي با ايجاد دفاترگمركي در اين دو پايانه تحت پوشش دارد .
اين گمرك دررويه هاي واردات قطعي و موقت ،صادرات قطعي ، ترانزيت خارجي و داخلي ، كارنه تير و مرجوعي فعال است .
مازندران داراي چهار گمرك درشهرهاي نوشهر، فريدونكنار، اميرآباد و ساري است كه بيشترين حجم صادرات و واردات به اين استان مربوط به بندراميرآباد در شرق مازندران است.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید