Performancing Metrics

مرسدس بنز هم تقلب می‌کند؟ | اتاق خبر
کد خبر: 338210
تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1395 - 20:51
تحقیقات آمریکایی‌ها از مرسدس بنز به اتهام تقلب در ارائه اطلاعات از میزان آلایندگی پیشرانه‌های دیزلی این شرکت آغاز شده است.

به گزارش اتاق خبر، روزنامه فرصت امروز نوشت: «بر اساس اطلاعیه رسمی شرکت خودروسازی مرسدس بنز آلمان، شعبه آمریکایی شرکت خودروسازی مرسدس بنز از سوی وزارت دادگستری آمریکا به دلیل احتمال ارائه اطلاعات نادرست در رابطه با میزان آلایندگی پیشرانه‌های دیزلی مورد بازرسی و تحقیق قرار خواهد گرفت. اعلام خبر مذکور در حالی صورت می‌پذیرد که پیش از این دیگر خودروساز آلمانی یعنی شرکت فولکس واگن از ماه‌ها قبل با جنجال‌های ناشی از تقلب این شرکت در انتشار اطلاعات مربوط به میزان آلایندگی خودروهای دیزلی خود دست به گریبان بوده است.

جمعه گذشته مقامات وزارت دادگستری آمریکا به‌ طور رسمی به شعبه آمریکایی شرکت مرسدس بنز اعلام کردند که این شرکت باید تحقیقات داخلی خود را آغاز کرده و فرآیند صدور مجوز و تأیید کیفیت قطعات مربوط به سیستم اگزوز خودروهای خود در آمریکا را مورد بازبینی قرار دهد. شرکت دایملر نیز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرده که شعبه آمریکایی مرسدس بنز کاملاً با وزارت دادگستری آمریکا همکاری خواهد کرد.

در این راستا شرکت دایملر با صدور اطلاعیه‌ای رسمی اعلام کرد: «شرکت دایملر خود را به همکاری با مقامات قضایی ایالات متحده متعهد می‌داند.»

در ادامه این اطلاعیه آمده است: «شرکت دایملر به‌ زودی تحقیقات لازم جهت کشف قانون‌شکنی‌های احتمالی در فرآیند تولید خودروهای این شرکت را آغاز کرده و در صورت لزوم اقدامات مقتضی را صورت خواهد داد.»

تحقیقات از شرکت مرسدس بنز آمریکا از تاریخ 18 فوریه سال جاری میلادی و پس از شکایت مؤسسه حقوقی «Hagens Berman» آغاز خواهد شد. لازم به ذکر است که این مؤسسه پیش از این نیز پرونده‌های دیگری را علیه سایر خودروسازان نظیر تویوتا و جنرال موتورز به جریان انداخته و توانسته با پیروزی در دعاوی مذکور غرامت‌های سنگینی را از این خودروسازان دریافت کند.

شرکت حقوقی «Hagens Berman» در شکایتی که علیه شرکت مرسدس بنز مطرح کرده، ادعا کرده است آن دسته از خودروهای دیزلی مرسدس که از تکنولوژی « blue tech» استفاده می‌کنند، هنگام کاهش دما میزان آلایندگی‌شان از حد مجاز فراتر رفته و این موضوع قوانین و استانداردهای آلایندگی ایالات متحده را نقض کرده است.

تحقیقات وزارت دادگستری آمریکا از شعبه آمریکای مرسدس بنز در حالی صورت می‌گیرد که شکایت اخیر شرکت حقوقی «Hagens Berman» سبب شده تا گستره تحقیقات از پیشرانه‌های دیزلی مرسدس بنز افزایش یافته و دولت‌ها و موسسات بسیاری در انگلستان، هلند و آلمان مشغول بررسی میزان‌ آلایندگی واقعی خودروهای دیزلی مرسدس بنز در این کشورها شوند.»

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید