وجود 100 میلیون مشترک مخابرات در کشور | اتاق خبر
کد خبر: 339654
تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1395 - 17:04
مراسم تودیع و معارفه اعضای هیات مدیره شرکت مخابرات ایران و شرکت ارتباطات سیار صبح امروز برگزار شد.

اتاق خبر: در این مراسم که با حضور مدیران مخابراتی و نمایندگانی از سوی وزارت ارتباطات برگزار شده بود، رسول سراییان مدیر عامل جدید شرکت مخابرات به ارائه‌ توضیحاتی پرداخت و گفت: طی هفته‌های اخیر بحث‌های متعددی در ارتباط با بازار ICT کشور مطرح و اینگونه اعلام شد که اکنون بین 25 تا 30 هزار میلیارد تومان سهم این بازار است.

وی در عین حال عنوان کرد: براساس تجربیات جهانی شش درصد از اقتصاد کشورها را می‌توان در این حوزه برآورد کرد که اگر قرار است چنین اتفاقی در ایران رخ دهد باید بازار ICT کشور ظرفیتی معادل 80 هزار میلیارد تومان داشته باشد و رشدی سه برابری را دنبال کند.

مدیر عامل جدید شرکت مخابرات با تاکید بر این‌که در حال حاضر چنین ظرفیتی در کشور وجود دارد، گفت: البته برای دستیابی به این هدف لازم است سرمایه‌گذاری سنگینی در مباحث توسعه‌ای صورت بگیرد.

سراییان همچنین متذکر شد: نکته‌ی دیگر آنکه روند درآمد باید با نیاز به سرمایه‌گذاری همخوانی داشته باشد، اما در شرکت مخابرات این فاصله روز به روز افزایش پیدا می‌کند که این مساله چالش دوم ماست، چرا که حاشیه سود در حال کاهش و رقابت در حال افزایش دائم است.

وی ادامه داد: اکنون برخی بازیگران بین‌المللی بدون هیچ مقرراتی وارد بازار ما شده‌اند و به راحتی از این بازار سهم می‌برند.

مدیر عامل جدید شرکت مخابرات همچنین اظهار کرد: ما در مخابرات نیاز به یک سند بالادست داریم که اگر اکنون سرمایه‌گذاری خاصی در این حوزه صورت می‌گیرد در آینده مشخص باشد سود این سرمایه‌ از چه طریق حاصل خواهد شد.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید