سرمایه‌گذاری 20 هزار میلیاردی مخابرات در 6 سال | اتاق خبر
کد خبر: 339701
تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1395 - 18:30
رییس اسبق هیات مدیره شرکت مخابرات ایران در پاسخ به انتقاداتی که مبنی بر عدم سرمایه‌گذاری مخابرات مطرح می‌شود، از سرمایه‌گذاری 20 هزار میلیارد تومانی این شرکت پس از خصوصی‌سازی خبر داد.

اتاق خبر: مصطفی سید هاشمی امروز - چهارشنبه - در مراسم تودیع و معارفه مدیران مخابراتی اظهار کرد: روزی که ما مخابرات را به شکل خصوصی تحویل گرفتیم EPS آن معادل 140 ریال بود اما در مجمع امسال پیش‌بینی ما آن است که برای این بخش رقمی معادل 50 تومان در نظر گرفته شود که اگر این سود با شرکت‌های دیگر مقایسه شود مشخص می‌شود که چقدر این رقم رشد داشته است.

وی همچنین به بحث خدمات واگذار شده از سوی شرکت مخابرات ایران اشاره کرد و گفت: در آن دوره ADSL خانگی برای مخابرات ممنوع بود و شرکت‌های PAP کمتر از یک میلیون مشترک داشتند، اما اکنون تعداد مشترکان ADSL ما به حدود پنج میلیون نفر رسیده و به همین تعداد هم شرکت‌های مختلف مشترک دارند.

سید هاشمی در ادامه گفت: طی این سال‌ها ما متهم به عدم سرمایه‌گذاری بودیم، اما می‌خواهم این اتهام را با دو عدد و رقم بزدایم. صورت‌های مالی ما در سال 1394 که توسط سازمان حسابرسی هم حسابرسی شده گویای آن است که شرکت مخابرات طی شش سال گذشته 20 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام داده است.

رییس اسبق هیات مدیره شرکت مخابرات ایران ادامه داد: در سال‌های قبل از خصوصی‌سازی تعداد تلفن‌های همراه کشور حدود 14 میلیون سیم‌کارت بود، اما اکنون این رقم به 78 میلیون رسیده است.

وی در ادامه به ارائه‌ی توضیحاتی درباره‌ خطوط تلفن ثابت پرداخت و گفت: در آن دوره ما حدود 24 میلیون مشترک تلفن ثابت داشتیم، ‌اما اکنون این رقم به 30 میلیون نفر رسیده است که این توسعه در شرایطی رخ داده که همگان می‌دانند هزینه هر خط تلفن ثابت برای ما حدود 700 تا 800 هزار تومان است و ما آن را به قیمت 50 هزار تومانی واگذار می‌کنیم.

سید هاشمی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به نیروهای شاغل در مخابرات اشاره کرد و گفت: از میان 32 هزار پرسنلی که در سال 1393 در این شرکت فعالیت داشتند که با تدابیر در نظر گرفته شده حدود 9000 نفر از این نیروها با دریافت مبالغی بین 70 تا 250 میلیون از جمع ما جدا شدند.

رییس اسبق هیات مدیره شرکت مخابرات ایران در پاسخ به انتقاداتی که نسبت به مخابرات صورت می‌گیرد نیز عنوان کرد: هر وزیری، وزیر قبلی و هر دولت و نماینده‌ای، فعالان ماقبل خود را می‌کوبند و گاه این مساله به حدی افتضاح می‌شود که کار به مسائل خانوادگی یا افشاگری‌های شخصی می‌رسد، چنین رویکردی بدترین کار است، اما ما می‌توانیم با شفافیت اعلام کنیم که از میان کل اعضای هیات مدیره هیچ کس نبوده که حتی یک خط تلفن رند برای منزل خود درخواست کرده باشد یا هزینه‌های گزاف شام و نهار در دفتر خود را از سمت مخابرات پرداخت کند.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید