موگريني ارعاب و خشونت عليه اصحاب رسانه و مدافعان حقوق بشر را محكوم كرد | اتاق خبر
کد خبر: 339704
تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1395 - 18:38
«فدريكا موگريني» مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا در بيانيه اي به مناسبت روز جهاني آزادي مطبوعات (سوم ماه مه / 14 ارديبهشت) افزايش سطح خشونت و ارعاب عليه روزنامه نگاران و مدافعان حقوق بشر را در بيان آزادانه انديشه خود محكوم كرد.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاري اسپوتنيك، در اين بيانيه آمده است: «آزادي انديشه و بيان عقايد شامل آزادي براي جست و جو، كسب و انتقال اطلاعات است و يكي از اركان حاكميت دولتي و توسعه محسوب مي شود. مردم بايد به طور كامل مطلع باشند كه مي توانند توليد فكر كرده و در روند تصميم گيري هايي كه بر روي زندگي شان تاثير مي گذارد، شركت كنند.»

«آزادي اطلاعات همچنين به حاكميت بهتر منجر خواهد شد چرا كه شفافيت را در امور عمومي بهبود مي بخشد و مي تواند به عنوان ابزاري مورد استفاده قرار گيرد كه دولت ها را مسئول رفتارهايشان مي كند. اين مساله به ويژه در شرايطي صدق مي كند كه دسترسي به اطلاعات موارد نقض حقوق بشر يا فساد را برملا مي كند.»
موگريني در اين بيانيه مي افزايد: «اتحاديه اروپا به تداوم ترويج و حمايت از آزادي عقيده و بيان در سراسر جهان متعهد است و افزايش سطح ارعاب و خشونت را كه روزنامه نگاران، مدافعان حقوق بشر، فعالان رسانه ها و ساير افراد در بسياري از كشورهاي جهان در بيان ديدگاه هاي خود به صورت آنلاين و غير آنلاين تجربه مي كنند، محكوم مي كند.»

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید