كابینه هیچ گونه تغییری نخواهد كرد | اتاق خبر
کد خبر: 339805
تاریخ انتشار: 16 اردیبهشت 1395 - 00:32
نخست وزیر تونس:
نخست وزیر تونس روز چهارشنبه گفت: هیچ گونه برنامه ای برای تغییر در كابینه خود ندارد.

اتاق خبر - به گزارش رسانه های عربی زبان، حبیب الصید در گفت وگو با رادیوی تونسی
«كلمه» گفت: روابطش با همه احزاب سیاسی در تونس خوب است.
الصید همچنین ناراحتی خود نسبت به رای گیری نه چندان زیاد اخیر در مجلس این كشور را پنهان نكرد.
در این رای گیری كه درباره بانك مركزی تونس صورت گرفت، به دلیل خودداری نمایندگان ائتلاف حاكم از رای گیری به نفع الصید، این طرح در مجلس در آستانه شكست قرار گرفت.
نخست وزیر تونس در واكنش به این اقدام مجلس گفت: با هماهنگی احزاب حاكم، تدابیری اندیشه شد تا این كار در آینده تكرار نشود.
این عضو ندای تونس با اشاره به حزب حامی خود، گفت: من مورد حمایت حزب ندا تونس هستم و رابطه من با این حزب در چارچوب رایزنی و تبادل اطلاعات صورت می گیرد.
الصید با اظهار بی اطلاعی از اقدامی كه جنبش النهضه درباره عفو عمومی ارائه داده است، تاكید كرد: بنده طرح این جنبش را تنها در روزنامه ها و رسانه ها دیده ام.
نخست وزیر تونس همچنین افزود: اقدام جنبش النهضه مبنی بر عفو عمومی در شورای این حزب تصویب شده است و از جزئیات آن هیچ آگاهی ندارد. این مساله یك مساله حزبی است كه در زمان مناسب همگی از آن آگاه می شویم.
این درحالی است كه «راشد الغنوشی» رئیس جنبش النهضه تونس، طرحی را تقدیم باجی قائد السیسی رئیس جمهوری تونس كرد كه براساس آن عفو عمومی اجرا و پرونده دوران گذشته بسته می شود.
این طرح با عدم پذیرش از سوی احزاب مخالف روبه رو شد و از آن به زد وبند بین اسلام گراها و عناصر رژیم گذشته (وابسته به زین العابدین بن علی) تعبیر كرده اند.
تونس كه سرآغاز پدیده موسوم به بهار عربی در كشورهای عربی و اسلامی بود، همچنان با معضل بیكاری افراد تحصیلكرده و بحران اقتصادی مواجه است. بیكاری در این كشور به حدی است كه اتحادیه های كارگری و احزاب چندین بار با برگزاری تظاهرات، خواستار حل مشكلات خود از سوی دولت شده اند

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید