«سالوادور» هفت میلیارد در تهران فروخت، به کارش پایان دادند! | اتاق خبر
کد خبر: 339916
تاریخ انتشار: 18 اردیبهشت 1395 - 09:12
امین اعتمادی: براساس جلسه دوشنبه شورای صنفی نمایش از امروز چهار فیلم «رسوایی ۲»، «یک دزدی عاشقانه»، «دلبری» و «مرگ ماهی» به چرخه اکران اضافه می شود و نمایش «من سالوادور نیستم» نیز در سینماهای تهران به پایان می رسد.

به گزارش اتاق خبر، ساخته منوچهر هادی که از دوشنبه شب تا روز سه شنبه به مناسبت شهادت امام موسی کاظم(ع) به نمایش درنیامد، مجموع فروش خود را در تهران به هفت میلیارد و ۱۷۵ میلیون تومان رسانده است. فروش این فیلم در شهرستان ها نیز تاکنون شش میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بوده تا مجموع کل فروش تهران و شهرستان هایش به ۱۴ میلیارد و ۷۵ میلیون تومان برسد. با این حال «سالوادور» همچنان در ۷۰ سینمای شهرهای مختلف در حال نمایش است و بعید نیست که بتواند در روزهای آینده رکورد فروش ۱۶ میلیاردی آخرین فیلم مجید مجیدی را نیز جا به جا کند. به اعتقاد بسیاری از کارشناسان حوزه نمایش، با توجه به استقبال و فروش بالای «من سالوادور نیستم» می شد برای آن در قانون اکران تبصره ای در نظر گرفت که نمایشش همچنان ادامه داشته باشد. به خصوص که این فیلم روز گذشته نیز در شصت و هفتمین روز از نمایشش با ۵۰ میلیون تومان در رتبه دوم جدول فروش هفتگی قرار داشت.
«پنجاه کیلو آلبالو» با حفظ تمام سینماهای تهرانش تاکنون پنج میلیارد و ۹۰۷ میلیون تومان فروخته است. این فیلم در تهران ۲۶ سینما دارد و از امروز نیز سینمای سرگروه خود را به فیلم تازه اکران شده «یک دزدی عاشقانه» خواهد داد.
بنا به اعلام شورای صنفی نمایش، ساخته مانی حقیقی مانند فیلم هایی چون «ابد و یک روز» و «بادیگارد» می تواند تا سقف ۱۰ هفته در سینماهای آزاد به نمایش خود ادامه دهد.
«پنجاه کیلو آلبالو» در شهرستان ها نسبت به هفته گذشته هفت سالن بیشتر دارد و با ۷۵ سینما مجموع فروش گیشه خود را به سه میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان رسانده است. فروش این فیلم در هفته آینده با توجه به شرایط موجود به طور قطع به مرز ۱۰ میلیارد تومان نیز خواهد رسید.
«ابد و یک روز» که از امروز سینمای آزادی و سرگروه خود را به فیلم «دلبری» خواهد داد هم اکنون در تهران ۲۴ سالن در اختیار دارد. این فیلم در تهران همچنان از فروش بالایی برخوردار است و روز گذشته نیز با ۷۰ میلیون تومان صدرنشین جدول فروش هفتگی بود. مجموع فروش ساخته سعید روستایی در تهران به چهار میلیارد و ۳۷۲ میلیون تومان رسیده و در شهرستان ها نیز فیلم با ۴۵ سالن یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان فروش داشته است.
«بادیگارد» پس از «ابد و یک روز»، «پنجاه کیلو آلبالو» و «من سالوادور نیستم» روز گذشته در رتبه چهارم فروش هفتگی قرار داشت. این فیلم در تهران ۲۷ سینما در اختیار دارد و از امروز سینمای سرگروه خود را به فیلم «رسوایی ۲» خواهد داد. ساخته ابراهیم حاتمی کیا در تهران سه میلیارد و ۷۹۳ میلیون تومان فروش داشته است. این فیلم در شهرستان ها نیز ۴۵ سینما دارد و تاکنون یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان فروخته. مجموع فروش تهران و شهرستان «بادیگارد» پس از ۴۸ روز به پنج میلیارد و ۶۹۳ میلیون تومان رسیده است.
«خشم و هیاهو» با کم شدن سه سالن از سینماهای تهرانش روز گذشته فروشش از مرز یک میلیارد تومان عبور کرد. این فیلم در تهران ۱۱ سینما در اختیار دارد و از «کفش هایم کو؟» و فیلم تازه به نمایش درآمده «خنده های آتوسا» بهتر می فروشد. ساخته هومن سیدی در شهرستان ها نیز مانند تهران در ۱۱ سینما در حال نمایش است و تاکنون ۲۰۰ میلیون تومان فروش داشته. این فیلم نسبت به هفته گذشته در شهرستان ها یک سالن به سینماهای نمایش دهنده اش اضافه شده است.
«کفش هایم کو؟» به تازگی سینمای فلسطین را نیز به جمع سینماهای تهران خود اضافه کرده و حالا با هشت سالن به نمایشش ادامه می دهد. این فیلم در تهران ۵۶۲ میلیون تومان فروش داشته است. ساخته کیومرث پوراحمد همچنان در شهرستان ها در دو شهر در حال نمایش است و مجموع فروش خود را نیز پس از ۲۸ روز به ۴۵ میلیون تومان رسانده. البته قرار است در روزهای آتی چندین سینما به تعداد سالن های «کفش هایم کو؟» اضافه شود.
«اژدها وارد می شود» از هفته گذشته با ۱۰ سینما در تهران استارت زده و پس از شش روز نیز ۲۳۰ میلیون تومان فروش داشته است. این فیلم از لحاظ لوکیشن فضای بکر و به مراتب ساختار بهتری نسبت به فیلم دیگر در حال اکران کارگردانش (پنجاه کیلو آلبالو) دارد و بدون شک در روزهای آینده و با اضافه شدن چند سینما به سالن های نمایش دهنده اش می تواند امیدوار باشد که به رتبه های بالایی جدول فروش برسد. فیلم مانی حقیقی از روز گذشته نیز در شهر مشهد به نمایش درآمده و در عرض همین یک روز سه میلیون و ۵۰۰ میلیون تومان فروخته است. این فیلم از امروز نیز در سینماهای سیمرغ و قدس شهر مشهد و شهر یزد نیز اکران خواهد شد.
«خنده های آتوسا» که از هفته گذشته با هفت سینما نمایشش آغاز شده از روز گذشته سه سالن به تعداد سینماهایش اضافه شده است. این فیلم تاکنون در تهران ۷۶ میلیون تومان فروش داشته و از هفته پیش رو نیز اکرانش در شهر مشهد آغاز می شود. ساخته علیرضا فرید هنوز آنونس تلویزیونی ندارد و روز گذشته نیز امیر پورکیان تهیه کننده اش در نامه ای سرگشاده اعتراض خود را به محمد سرافراز رئیس سازمان صدا و سیما اعلام کرد. با این حال آنونس های این فیلم از هفته گذشته از شبکه های ماهواره ای در حال پخش است و سازندگان این میزان فروش را نیز باید مدیون پخش همین تبلیغات باشند. تبلیغاتی که برای فیلمسازان نسبت به تلویزیون داخلی شرایط به صرفه تری از لحاظ مالی دارد و در پخش آنها نیز از سیاست های سلیقه ای خبری نیست.

منبع: بانی فیلم

نظرات
ADS
ADS
پربازدید