موافقت هئیت رئیسه AVC با پیشنهاد ایران | اتاق خبر
کد خبر: 340410
تاریخ انتشار: 18 اردیبهشت 1395 - 22:46
کنفدراسیون والیبال آسیا با پیشنهاد ایران مبنی بر اهدای فرصت یک هفته ای به هند برای حل کردن مشکلاتش با کمیته ملی المپیک این کشور و میزبانی اردبیل در مسابقات قهرمانی امیدهای آسیا موافقت کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، اجلاس هیات رئیسه کنفدراسیون والیبال آسیا (AVC) امروز در مقر این کنفدراسیون در شهر بانکوک تایلند برگزار شد.

یکی از موضوعات این نشست بررسی اختلافات هند با کمیته ملی المپیک این کشور برای میزبانی پنجمین دوره جام کنفدراسیون والیبال آسیا بود.

هیات رئیسه کنفدراسیون والیبال تصمیم داشت که این مسابقات را از هند بگیرد و به قزاقستان دهد و آلماتی این رقابت ها را تحت نام ریاست جمهوری قزاقستان برگزار کند.

دکتر محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال ایران و عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی والیبال پیشنهاد اهدای فرصت یک هفته ای به هند برای حل مشکلاتش را داد که کنفدراسیون والیبال آسیا با این موضوع موافقت کرد. در صورت حل نشدن مشکل در یک هفته آینده، میزبانی مسابقات فوق به قزاقستان داده خواهد شد.

فابیو آزودو مدیرکل اجرایی فدراسیون جهانی والیبال نیز در این اجلاس حضور داشت. وی در گزارش خود به این اجلاس از تمایل و تلاش فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) برای قرار گرفتن والیبال در گروه یک بازی های المپیک خبر داد.

در حال حاضر رشته های ورزشی مانند دوومیدانی، شنا و ژیمناستیک در گرو یک المپیک قرار دارند و رشته هایی همچون والیبال. بسکتبال. فوتبال و دوچرخه سواری در گروه دو قراردارند.

رشته ورزشی والیبال به دلیل توسعه و توجه مردم جهان به آن مورد توجه کمیته بین المللی المپیک قرار گرفته است و قرار است در المپیک ٢٠٢٠ به گروه یک برود.

نشست های تخصصی مناطق مختلف کنفدراسیون والیبال آسیا شامل، شرقی، غربی، مرکزی، جنوب شرقی و اقیانوسیه، نشست اعضای کمیته های مختلف این کنفدراسیون، بررسی مصوبات اجلاس قبلی کنفدراسیون والیبال آسیا در ریاض عربستان و تعیین زمان و مکان اجلاس بعدی هیات رئیسه AVC از دیگر برنامه های اجلاس یک روزه کنفدراسیون والیبال آسیا در بانکوک است.

همچنین به پیشنهاد و درخواست دکتر داورزنی رئیس فدراسیون والیبال و عضو هیئت رئیسه AVC و FIVB اردبیل به عنوان میزبان مسابقات والیبال قهرمانی زیر 23 سال آسیا انتخاب و معرفی شد.

انتهای پیام/

کد: 94108

 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید