تابلوی ایست مقابل رودخانه‌خواری | اتاق خبر
کد خبر: 341668
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1395 - 16:01
ساخت‌وساز در حاشیه رودخانه‌ها به دلیل اقدامات وزارت نیرو و پیگیری‌های قوه قضاییه در این زمینه طی دو سه سال اخیر کاهش چشم‌گیری پیدا کرده است.

اتاق خبر: محمد حاج‌رسولی‌ها، در خصوص اقدامات صورت گرفته برای مدیریت منابع آب در مقابل ساخت‌وساز در حاشیه رودخانه اظهار کرد: از زمانی که نگاه وزارت نیرو به رودخانه‌ها تغییر کرده و با یک نگاه بازه‌ای به جای نگاه نقطه‌ای به رودخانه‌ها توجه می‌شود توانسته‌ایم طرح‌های جلوگیری از ساخت‌وساز حاشیه رودخانه‌ها را عملیاتی‌تر کنیم.

به گفته وی نقشه کل رودخانه‌هایی که در حال حاضر بازه‌های شهرها هستند با سیلاب 25 ساله در اختیار شهرداری‌ها قرار داده شده است، لذا انتظار ما این است که این وظیفه داخل شهر‌ها توسط شهرداری به درستی انجام شود.

مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان این‌که در خارج از شهرها یک مقدار نابه‌سامانی در این زمینه وجود دارد، ادامه داد: باید بتوانیم این مساله را به درستی در خارج از شهرها نیز مدیریت کنیم.

حاج‌رسولی‌ها تصریح کرد: در گذشته دوره‌های گشت و بازرسی تنها محدود به حوزه‌های دشت‌های کشور بوده است، اما این مساله به رودخانه‌ها سوق دادیم.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در مورد مسائلی محیط زیست و زمین‌خواری گفت: این مساله موجب شد که جدیت بیشتری در بین مسوولین برای مقابله با زمین‌خواری به وجود آید.

مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران ادامه داد: همچنین تصمیمی که شورای عالی آب برای مقابله با ساخت‌وساز در حاشیه رودخانه‌ها گرفت موجب شد که دیگر وزارت نیرو تنها نباشد، لذا می‌توان این بحث‌ها را بیشتر کنترل کرد.

حاج‌رسولی‌ها با بیان این‌که تخریب ساختمان‌ها در حریم رودخانه‌ها نیازمند همکاری ارگان‌های مختلفی است، اظهار کرد: اگر ارگانی اقدام به دادن مجوز غیرقانونی برای ساخت منزلی بدهد قطعا با آن ارگان باید مقابله شود.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید