مذاکرات برای حضور بانک‌های خارجی هنوز به نتیجه نرسیده است | اتاق خبر
کد خبر: 343094
تاریخ انتشار: 27 اردیبهشت 1395 - 21:16
دبیر شورای عالی مناطق آزاد درباره آخرین تصمیم‌گیری‌ها برای ورود بانک‌های خارجی به مناطق آزاد، گفت: سرمایه گذاران خارجی هنوز اقدام جدی برای تاسیس بانک خارجی در مناطق آزاد انجام نداده‌اند.

اتاق خبر: اکبرترکان با بیان اینکه ورود بانک‌های خارجی به مناطق آزاد هنوز به مرحله اجرا نرسیده است، اظهار داشت: از ابتدای دولت یازدهم با چند بانک خارجی وارد مذاکرات شدیم اما پس از لغو تحریم‌ها هم سرمایه گذاران متعددی برای رصد شرایط وارد بازار ایران شدند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر گفتگو و مذاکرات با چند بانک خارجی ادامه دارد، تاکید کرد: البته سرمایه گذاران خارجی هنوز اقدام جدی انجام نداده‌اند که شورای پول و اعتبار درباره نحوه فعالیت آن تصمیم گیری کند.

ترکان ادامه داد: بانک آفشور (فراساحلی) و ضوابط آن برای جذب بانک‌های خارجی است و قوانین فعالیت بانک‌های خارجی در کشورمان هم مشخص است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تاکید کرد: معتقدم اقتصاد ایران باید به دنبال جذب سرمایه گذار خارجی باشد نه ورود سرمایه خارجی.

اسفند ماه سال گذشته، روسای منطقه ازاد ارس و انزلی از مذاکره جدی با دو بانک خارجی از امارات متحده عربی برای فعالیت در منطقه آزاد ارس و دو بانک اروپایی و ترک برای فعالیت در منطقه آزاد انزلی خبر داده بودند.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید