کانون جهانگردی با 5 کشور تفاهم‌نامه امضا کرد | اتاق خبر
کد خبر: 343287
تاریخ انتشار: 28 اردیبهشت 1395 - 11:28
مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران با حضور در مجمع عمومی سالانه منطقه یک فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA) با ارایه گزارشی از فعالیت‌های این کانون، با پنج کشور عضو FIA تفاهم نامه همکاری امضا کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مجمع عمومی سالانه (بهاره) منطقه یک فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA)، اردیبهشت ماه هر سال در یکی از کشورهای عضو برگزار می‌شود که مجمع سال 2016 در هلسینکی، پایتخت کشور فنلاند و با حضور 300 نماینده از 80 کشور اروپایی، آفریقایی، آسیایی و همچنین کشور ایران برگزار شد و در حاشیه به دو موضوع تخصصی «کمیسیون سیاست گذاری موبیلیتی فیا» و «کمیسیون بین‌المللی تاریخی فیا» پرداخت.

حسینعلی قلی زاده، مدیر امور بین‌الملل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و عضو کمیسیون بین‌المللی تاریخی فیا، با حضور در این کمیسیون گزارش جامعی را درباره عملکرد دبیرخانه «شناسایی و صیانت از خودروهای تاریخی» که در این کانون فعالیت می‌کند، ارایه کرد.

وی همچنین به عنوان یکی از هشت عضو کمیسیون سیاست گذاری موبیلیتی فیا در این کمیسیون نیز حاضر شد و به جهان شمول نبودن برخی پروژه‌ها و موضوعات مطرح شده و قابل اجرا نبودن آنها در خاورمیانه و برخی کشورهای دیگر انتقاد کرد و خواستار اصلاح آن طرح‌ها شد.

از میان مهمترین سرفصل‌های این کمیسیون می‌توان به آلودگی هوا، محدودسازی استفاده از سوخت‌های دیزلی برای خودروها، فناوری‌های جدید در حوزه اتومبیلرانی و ... اشاره کرد.

ابراهیم رضایی بابادی مدیر عامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی نیز که ریاست هیأت ایرانی را به عهده داشت، با اشاره به توسعه مناسبات بین‌المللی این کانون به منظور استفاده از تجارب، دانش، توان و ظرفیت‌های تخصصی کلوپ‌های عضو FIA، درباره فعالیت‌های انجام شده از سوی این کانون در این اجلاس، گفت: در کنار حضور در جلسات مختلف و ارائه گزارش‌های متعدد، توانستیم تفاهم‌نامه‌های همکاری مختلفی را با 5 کشور عضو فیا از جمله آلمان، آلبانی، جمهوری چک، مقدونیه و اتریش امضا کنیم.

وی یادآور شد: موضوع کلی این تفاهم‌نامه‌ها به آموزش، تبادل تجربیات، خدمات فنی و تخصصی، مبادله گردشگر و موضوعات مرتبط با حوزه‌های کاری کانون‌های جهانگردی و اتومبیلرانی کشورهای عضو فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی، اختصاص داشت.

رضایی بابادی همچنین با اشاره به تنظیم متن قرارداد همکاری میان کانون ایران و کانون اتومبیلرانی اسلوونی، اظهار کرد: بر اساس این قرارداد، کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران موظف خواهد بود خدمات امداد جاده‌ای رایگان به اعضای کلوپ اتومبیلرانی اسلوونی که با خودروی خود به کشورمان سفر می‌کنند ارائه و کانون اسلوونی نیز متعهد می‌شود هزینه‌های مربوطه را جبران کند.

مدیر عامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ادامه داد: ژان تاد رییس فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA) در دیداری که با یکدیگر داشتیم، خواستار آن شد با همراهی تیمی از افراد مجرب در زمینه ایمنی راه‌های کشور و دست‌اندرکاران حوزه ایمنی راه‌های فیا، نشستی تخصصی درباره ایمنی راه‌های ایران و راهکارهای ارتقای سطح ایمنی جاده‌ها در ایران برگزار شود.

رضایی بابادی همچنین گفت: در نشست‌های این مجمع، کشورهای شرکت کننده موضوعاتی از قبیل تحولات و تغییراتی که در زمینه موبیلیتی پیش روی کلوپ‌های اتومبیلرانی کشورهای عضو منطقه یک FIA قرار دارد و چگونگی هماهنگی با این تغییرات را مورد بررسی قرار دادند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید