واکنش مسکو به کمپین ضدروسی ناتو | اتاق خبر
کد خبر: 343324
تاریخ انتشار: 28 اردیبهشت 1395 - 12:12
وزارت امور خارجه‌ی روسیه اعلام کرد، کمپین ضدروسی ناتو باعث می‌شود که این ائتلاف از اعضای خود صرف هزینه‌های بیشتری را خواستار شود.

اتاق خبر - به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دستگاه دیپلماسی روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، مواضع ضدروسی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) باعث شده که هزینه‌های نظامی بیشتری بر اعضای این ائتلاف تحمیل شود.

در ادامه‌ی این بیانیه ضمن انتقاد از کمپین ضدروسی ناتو، آمده است: جای هیچ تردیدی وجود ندارد که با توجه به ناتوانی مبرهن ناتو در کمک به مقابله با تهدیدهای واقعی امروزی نظیر تروریسم، راه انداختن یک کمپین ضدروسی اجازه می‌دهد این ائتلاف از اعضای خود خواستار افزایش هزینه‌های نظامی شود.

پیش از این، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در جریان سفر به بلاروس و دیدار با ولادیمیر ماکی، همتای بلاروسی‌ خود اظهار داشت: ما در زمینه امنیت اروپا نگرانی مشترکی درباره همکاران‌مان در کشورهای عضو ناتو از جمله درخصوص تلاش‌های آن‌ها برای کشاندن ما به تقابل و انتقال زیرساخت‌هایشان به سمت جبهه شرقی در نزدیکی مرزهایمان داریم. نه روسیه و نه بلاروس نظر مطلوبی نسبت به این خط مشی تقابلی ندارند.

همچنین وزیر خارجه بلاروس گفت: روسیه و بلاروس توافق کرده‌اند تا تدابیر مشترکی برای پاسخ کافی به استقرار سیستم‌های دفاع موشکی آمریکا در اروپا انجام دهند. ماکی بعد از مذاکراتش با لاوروف به خبرنگاران درخصوص استقرار سیستم‌های دفاع موشکی آمریکا در اروپا گفت: ما در زمینه توسعه تدابیری برای یک پاسخ کافی همکاری خواهیم کرد. این برای ما یک مسئله بسیار حساس است. شرکای غربی ما اکنون مشغول مذاکره درباره استقرار نیروهای بیشتری در تعدادی از کشورهای همسایه با ما هستند.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید