۳۰ درصد صنایع غذایی مازندران فعال است | اتاق خبر
کد خبر: 343343
تاریخ انتشار: 28 اردیبهشت 1395 - 13:38
رئیس انجمن صنایع غذایی و دارویی مازندران با اشاره به افت ۳۰ درصدی معدل سبد غذایی در یک سال اخیر گفت: امروزه ۲۸ تا ۳۰ درصد صنایع غذایی در حال فعالیت هستند.

اتاق خبر: اسماعیل خاتمی دوشنبه‌شب در نشست مدیران واحدهای صنعتی که در شهرک صنعتی امام‌زاده عبدالله (ع) آمل برگزار شد، بابیان اینکه پنج سال در حال تجربه رکود هستیم گفت: از نیمه دوم سال گذشته رکود وارد فاز جدیدی شد و فعالان اقتصادی امید داشتند تا پایان سال ۹۵ به فعالیت خود ادامه دهند.

وی تصریح کرد: اگر رکود در اقتصادی تداوم پیدا کند در تمام ارکان آن نقش می‌بندد و متأسفانه با هشدارهایی که داده‌شده است دولت از برخی مسائل غافل بوده و استراتژی مشخصی در بخش غذا نداریم.

خاتمی با اعلام اینکه صنعت غذا با سفره مردم در ارتباط است، گفت: این صنعت اهمیت بسزایی دارد و عمده صادرات مازندران نیز در خصوص غذا بوده است.

رئیس انجمن صنایع غذایی و دارویی مازندران ادامه داد: هم‌اکنون روند تعدیل نیروها شروع‌شده است و باید منتظر تعطیلی‌ها باشیم چراکه دپو در انبارها بسیار سنگین شده است.

خاتمی بابیان اینکه متأسفانه کنترلی روی وضعیت بازار وجود ندارد و با رکود جدی مواجه هستیم، بیان کرد: بازارهای قاچاق در حال گسترش بوده و بازارهای سنتی که به‌هیچ‌وجه تحت کنترل نیستد به صنعت آسیب می‌زند.

رئیس انجمن صنایع غذایی و دارویی مازندران، توسعه بازار فله فروشی را عامل گسترش بیمارها دانست و افزود: باید برای رفع چالش‌ها گام‌های مثبتی در این راستا برداریم و با فله فروشی در بازارها برخورد جدی صورت بگیرد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید