اولویت های ایتالیا برای سرمایه گذاری در ایران | اتاق خبر
کد خبر: 343361
تاریخ انتشار: 28 اردیبهشت 1395 - 11:00
در گفت و گوی اتاق خبر با عضو هیات مدیره گروه تجاری آمبروزتی ایتالیا مطرح شد
علاوه بر بخش های نفت و گاز، انرژی های تجدید پذیر و صنایع غذایی می تواند زمینه خوبی برای سرمایه گذاری در ایران باشد.

عضو هیات مدیره گروه تجاری آمبروزتی ایتالیا شرکت های ایتالیایی را نیازمند به داشتن شریک تجاری مطمئن در ایران توصیف کرد.

والریو دمولی عضو هیات مدیره گروه تجاری آمبروزتی ایتالیا در گفت و گویی که با خبرنگار اتاق خبر در حاشیه همایش مشترک اقتصادی ایران و ایتالیا داشت، در پاسخ به سوالی در مورد علاقه شرکت های ایتالیایی برای سرمایه گذاری در ایران گفت: تفاوتی که ایتالیا با سایر کشورهای علاقمند به سرمایه گذاری در ایران دارد در شمار زیاد کارخانه ها و تولید کنندگان در این کشور است. به عنوان مثال در ایتالیا بیش از 400 هزار تولید کننده در بخش های گوناگون صنعتی وجود دارد و این تولید کنندگان تنها به دنبال فروش تولیدات خود به ایران نیستند بلکه به دنبال افرادی هستند که بتوانند با آنها در زمینه هایی مانند انتقال فناوری و ایده های تجاری با آنها همکاری کنند.

دمولی با اشاره به تلاش هایی که برای راه اندازی جوینت ونچر میان شرکت ها و تولید کنندگان ایرانی و ایتالیایی گفت: من فکر می کنم که بخشی از این همکاری ها با توجه به سرمایه های موجود در ایران به صورت جوینت ونچر امکان پذیر باشد. با این حساب تولید کنندگان ایتالیایی با تاسیس جوینت ونچر هایی با شرکای ایرانی می توانند علاوه بر بازار ایران به بازار منطقه ای نیز چشم داشته باشند.

عضو هیات مدیره گروه تجاری آمبروزتی ایتالیا با اشاره علاقه شرکت های بزرگ این کشور برای سرمایه گذاری در بخش هایی مانند راه آهن و هواپیمایی در ایران ادامه داد: بخش هایی مانند صنعت نفت و گاز از گذشته مورد توجه شرکت های بزرگ بوده اند. با این حال بخش هایی مانند انرژی های تجدید پذیر می توانند موقعیت بسیار خوبی برای سرمایه گذاری ایتالیایی ها داشته باشند. به غیر از بخش انرژی می توان از صنایع غذایی به عنوان زمینه دیگری برای همکاری و سرمایه گذاری نام برد.

وی در مورد صنعت خودرو سازی ایتالیا و تمایل این بخش برای سرمایه گذاری در صنعت خودروی ایران اعلام کرد: در مورد خودروسازی وضعیت متفاوت است. در حال حاضر در سطح دنیا تولید و سرمایه گذاری در این بخش به دلیل تعدد بالای تولید کنندگان به صرفه نمی باشد و حتی کشورهایی مانند هند و مصر نیز با تاسیس کارخانه های تولید خودرو باعث ایجاد نوعی اشباع در بازار جهانی خودرو شده اند. با این حساب تولید خودرو نمی تواند موقعیت خوبی برای سرمایه گذاری باشد و سرمایه گذاری در بخش هایی مانند تولید ماشین های کشاورزی و صنعتی در اولویت می باشد.

94105 ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید