رونمایی از دستگاه دیالیز 5008 | اتاق خبر
کد خبر: 343788
تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1395 - 17:17
رئیس سازمان تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر گفت: با ورود اولین دستگاه دیالیز پیشرفته به سیستم درمانی، طول عمر بیماران دیالیز ۴۰ درصد افزایش می‌یابد.

اتاق خبر: دکتر فلاح با رونمایی از ورود دستگاه پیشرفته دیالیز (5008) با اشاره به این که روش‌های درمانی و تجهیزات پزشکی برای بالا بردن طول عمر بیماران و کاهش عوارض بیماری‌ها در حال پیشرفت است، گفت: دستگاه دیالیزی که امروز به همت سازمان تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر وارد سیستم درمان کشور شد، تحول و نوآوری بزرگی در سبک‌های درمان دیالیز محسوب می‌شود.

 وی با بیان این که هزینه این دستگاه تفاوت بسیار کمی با نمونه‌های مورد استفاده دارد و هزینه قابل توجهی به بیمار تحمیل نمی‌کند، افزود: ورود این دستگاه با تکنولوژی بالا، برای درمان بیماران دیالیزی بدحال، تحولی بزرگ است.

 رئیس سازمان تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر با اشاره به این که با ورود دستگاه دیالیز جدید، برای اولین بار سیستم دیالیزHDF وارد سیستم درمانی کشور می‌شود، تصریح کرد: این دستگاه طول عمر بیماران دیالیزی را 40 درصد افزیش داده و از عوارض قلبی و عروقی ناشی از دیالیز می‌کاهد؛ بر همین اساس ضریب اشغال تخت‌های دیالیز بیمارستان‌ها براثر عوارض قلبی نیز کاهش می‌یابد و عملا کمک بزرگی برای کاستن از میزان اشغال تخت‌های دیالیز به وزارت بهداشت است.

 وی با بیان این که در حال حاضر خدمات و پشتیبانی۵۰درصد از دستگاه‌های دیالیز کشور توسط جمعیت هلال احمر صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: حداقل یک دستگاه دیالیز 5008 در مراکز دیالیز کشور لازم است.

 بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، فلاح همچنین یکی از برنامه‌های مهم سال آتی سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر را بومی‌سازی محصولات همودیالیز و تولید آن دانست.

 وی با اشاره به استقبال قابل قبول بازدیدکنندگان داخلی و خارجی از غرفه‌های سازمان تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث، گفت: در بخش تجهیزات پزشکی فیلترهایی با تکنولوژی بالا که در عمل جراحی‌های قلب کاربرد دارد و دستگاه دیالیز بیماران بدحال به عنوان محصولات جدید این سازمان در نمایشگاه عرضه شده است.

 رئیس سازمان تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: در بخش دارو نیز چندین محصول وارد چرخه تولید این سازمان و عرضه شده است.

منبع: ایسنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید