انزجار ازدولت دلیل اصلی روند نامتعارف انتخابات درآمریکا است | اتاق خبر
کد خبر: 344025
تاریخ انتشار: 30 اردیبهشت 1395 - 09:40
صاحب امتیاز گالوپ:
سردبیر و صاحب امتیاز موسسه پژوهشی گالوپ معتقد است که شمار بی سابقه ای از مردم آمریکا دچار انزجار و نا خرسندی نسبت به کنگره و دولت این کشور هستند و همین ناخرسندی ها زمینه را برای برجسته شدن نامزد های غیر متعارفی نظیر دونالد ترامپ و برنی سندرز بوجود آورده ا

اتاق خبر - فرانک نیوپورت روز چهارشنبه در گفت و گو با رسانه های امریکا گفت که هم اکنون شمار بی سابقه ای از مردم آمریکا دوچار دلزدگی و انزجار نسبت به قانونگذاران و دولت آمریکا شده اند.
وی با بیان این که بسیاری از نامزد های این دوره ،مبارزات انتخاباتی خود را بر مواضع ضد دولتی بنا کرده اند ، گفت که برای نمونه برنی سندرز نامزد حزب دموکرات، مبارزات انتخاباتی خود را یک انقلاب می خواند و گرچه ترامپ از چنین تعبیری در تشریح مواضع خود استفاده نمی کند اما او نیز به همان اندازه خواهان تغییرات اساسی در عملکرد دولت آمریکا است.
وی افزود، همین مواضع تند و انقلابی است که آن ها را از نامزدی مثل هیلاری کلینتون که به زعم آن ها جزیی از تشکیلات سنتی سیاست آمریکا محسوب می شود، مجزا می کند.
به گفته این پژوهشگر آمریکایی، یکی از تفاوت های عمده هیلاری کلینتون و دو نامزد غیر متعارف این رقابت ها در این است که او در پی سال ها تجربه کار دولتی خواهان دگر گونی های تمام عیار نیست و در نظر دارد ضمن حفظ ساختار فعلی دولت در جهت بهبود وضعیت این کشور تلاش کند.
نیوپورت در عین حال پیش بینی کرد که برغم سنت تاریخی در انتخابات آمریکا که هر یک از دو حزب حاکم بر این کشور هر 8 سال یکبار زمام قدرت را بدست می گیرند، این بار بدلیل محبوبیت بالایی که اوباما در آخرین سال ریاست جمهوری خود از آن برخوردار است احتمال پیروزی یکی از نامزد های حزب دموکرات به مراتب بیشتر از پیروزی حزب رقیب است.
وی اضافه کرد که با این همه ، پیروزی دموکرات ها در این رقابت ها در گرو جذب آرا سیاهپوستان، لاتین تباران و جوانانی است که در صد چشمگیری از طرفداران این حزب را تشکیل می دهند.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید