سلامت زنان تاثیر بسیاری بر سلامت آحاد جامعه دارد | اتاق خبر
کد خبر: 344049
تاریخ انتشار: 30 اردیبهشت 1395 - 22:20
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با توجه به اینکه زنان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند و نقش آنان در خانواده حائز اهمیت است به همین سبب سلامت آنان تاثیر بسیاری بر سلامت آحاد جامعه دارد.

به گزارش اتاق خبر:محمد هادی ایمانیه، روز چهارشنبه در پنجمین سمینار بین المللی زنان در شیراز افزود: زنان با تغذیه مناسب و مدیریت درست، نقش فراوانی در پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی دارند.

زنان با تغذیه مناسب و مدیریت درست، نقش فراوانی در پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی دارند.
وی با اشاره به آخرین آمارهای موجود مبنی بر اینکه 39 درصد مرگ و میر در استان فارس ناشی از تصادف عابران پیاده به ویژه سالمندان و کودکان است، اظهار کرد: زنان با راهنمایی و مدیریت در خانواده، می توانند حتی در کاهش آمار تصادفات هم، سهیم باشند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه سرطان سومین عامل مرگ و میر در کشور و استان فارس، است، گفت: مهمترین این سرطان ها دستگاه گوارش، معده، مری، کلورکتال و سینه است.
سرطان کلورکتال زمانی اتفاق می افتد که سلول های غیر طبیعی در آستر روده بزرگ (کلون) یا راست روده (رکتوم) ایجاد می شوند و به همین دلیل به آن کلورکتال نامیده اند.
ایمانیه بیان کرد: اما این گونه سرطان ها حدود 30 تا 40 درصد قابل پیشگیری و به همین میزان هم هم قابل تشخیص در مراحل ابتدایی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان داشت: این دانشگاه برای ارتقای سلامت زنان فعالیت هایی انجام داده است که از جمله آنها ایجاد نرم افزار ثبت اطلاعات و تشکیل پرونده سلامت شهروندان، مراجعه به مراکز جامع سلامت و پایگاه های سلامت، غربالگری سرطان سینه و کاهش سن ابتلا به این نوع سرطان در کشور است .
ایمانیه، در مورد نرم افزار ثبت اطلاعات در مراکز جامع سلامت و پایگاه های سلامت، گفت: از ابتدای سال 95، معاینه شهروندان با سرعت قابل توجهی در حال انجام است و از این طریق تمام اطلاعات مربوط به سلامت شهروندان در قالب پرونده سلامت در این نرم افزار ثبت می شود.

منبع ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید