افتتاح مرکز فوق تخصصی تشخیص بیماری صرع در تبریز | اتاق خبر
کد خبر: 344374
تاریخ انتشار: 1 خرداد 1395 - 02:51
مدیر گروه مرکز نورولوژی بیمارستان رازی تبریز از افتتاح اولین مرکز فوق تخصصی (LTM) ارزیابی و تشخیص بیماران صرعی منطقه شمال غرب کشور در بیمارستان رازی تبریز خبر داد.

اتاق خبر: مدیر گروه مرکز نورولوژی بیمارستان رازی تبریز از افتتاح اولین مرکز فوق تخصصی (LTM) ارزیابی و تشخیص بیماران صرعی منطقه شمال غرب کشور در بیمارستان رازی تبریز خبر داد.

 

دکتر داریوش سوادی اسکویی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: هدف از راه‌اندازی این مرکز تشخیص افتراق صرعی، اختلالات خواب و بیماری‌های روانی دیگر است و با گشایش این بخش ابتدا نوع صرع تشخیص داده شده و بعد درمان دقیق تر و موثری بر روی بیمار انجام می‌شود.

 

وی افزود: با راه‌اندازی این بخش تمهیدات لازم برای انجام جراحی مغز و بهبود موثر بیماران مبتلا به صرع و نیز تشخیص و درمان اختلا لات مهیا می‌شود.

 

به گفته سوادی اسکویی، این مرکز در مرحله اول با دو تخت با هزینه هر دستگاه حدود شش میلیارد ریال راه اندازی شده که تا کنون 300 بیمار ثبت نام و نوبت دهی شده‌اند.

 

شایان ذکر است، صرع یکی از شایع ترین بیماری های سیستم عصبی مرکزی است که حدود یک درصد افراد جامعه به آن مبتلا هستند.

 

این مرکز که مجهر به سیستم های ثبت دیجیتال ویدئو به صورت شبانه روزی می باشد، توانایی ثبت سیگنال های الکتریکی مغز را هم زمان با ضبط صدا و تصویر به صورت مداوم دارد.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید