حمایت از خانواده‎های زندانیان ضروری است | اتاق خبر
کد خبر: 344406
تاریخ انتشار: 1 خرداد 1395 - 06:27
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان حمایت از خانواده‎های زندانیان را امری ضروری دانست.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر،حجت الاسلام علی خاتمی ظهر جمعه در جمع نماز گزاران ، با اشاره به سالروز ولادت حضرت مهدی(عج) گفت: راهکارهای شرع، اخلاق و قانون امنیت در کشور تامین شده است.

وی اظهار کرد: سربازان گمنام افراد بی‎ادعا و متواضعی هستند که امنیت کشور را تامین می‎کنند و افتخار سرباز گمنام برای این افراد شایسته است که از خداوندمی‎خواهیم قدرت آنان را افزایش دهد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به سالروز فتح خرمشهر به عنوان روز ایثار و مقاومت، افزود: این عملیات با رمز «یا محمدبن عبدالله» آغاز و با اتحاد سپاه، بسیج و ارتش آزاد شد و بیش از ۵ هزار کیلومتر از خاک ایران در این عملیات آزاد سازی شد.

خاتمی تاکید کرد: یکی از سرداران نامی فتح خرمشهر، سردار اوصانلو است که نشان فتح را از مقام معظم رهبری دریافت کرد و این سردار دلاور در مراسم سوم خرداد در زنجان مورد تجلیل قرار می‎گیرد.

وی افزود: چهارم خرداد به عنوان روز استقامت و ایستادگی و روز دزفول است و  مردم این شهر در خط مقدم دفاع قرار داشته و از شهر خود جانانه دفاع کردند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان به پنجم خرداد به عنوان روز حمایت از خانواده‎های زندانیان است اشاره کردو  گفت: خانواده‎های زندانیان تقصیری نداشته و حمایت از این خانواده‎ها ضروری است.

خاتمی با اشاره به قرار گیری در آستانه ۱۴ و ۱۵ خرداد، گفت: برنامه‎های ویژه‎ای در استان برگزار می‎شود.

وی تصریح کرد: اول خرداد سال ۱۳۵۹ آغاز محاصره اقتصادی آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی است که در این سال آمریکا رسما قانونی تصویب کرد تا نظام اسلامی در محاصره اقتصادی قرار گیرد،۳۵ سال است که این رفتار خونخوارانه و ظالمانه آمریکا نسبت به ایران وجود دارد که این امر موجب می‎شود تا جنایت‎های آمریکا از سوی مردم فراموش نشود.

وی با بیان اینکه تحمیل جنگ به ایران، تقدیم شهدای گرانقدر نظام اسلامی این حق را به ما می‎دهد که به آمریکا لقب شیطان بزرگ بدهیم، افزود: از سال ۵۹ رسما قانون علیه ملت ایران اعمال شده است که تعابیر زنده مقام معظم رهبری با عنوان طاغوت اعظم و شیطان بزرگ به جا و به حق است و  آمریکا طاغوت اعظم و شیطان بزرگ است که ضرورت ایستادگی در برابر این کشور را برای ملت ایران ضروری کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: ملت ایران در مقابل آمریکایی که دارای قدرت جهنمی است در سال ۳۷ سال گذشته ایستادگی کرده است و یمان و استقامت موجب قدرت ملت ایران شده است که علمای جهان اسلام باید روشنگری کنند.

خاتمی گفت: از دیدگاه مقام معظم رهبری قاریان و حافظان قرآن باید در جامعه روشنگری کرده و موجب رشد ایمان شوند.

وی ابراز کرد: یکی از برکات جامعه ایران مانوس بودن نوجوانان و جوانان با قرآن از دیدگاه مقام معظم رهبری است و آشنایی و انس با قرآن کریم یکی از برکات توجه به این موضوع است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان یاد آورشد: برای مقابله با تحریم‎ها مقام معظم رهبری روش‎هایی را عنوان کردند که ضرورت توجه به این روش‎ها را ضروری می‎کند و  از دیدگاه ایشان دو راه تسلیم و استقامت پیش روی ملت ایران است که اگر بنا بود تسلیم شویم، انقلابی رخ نمی‎داد، و باید با استقامت دشمنان را شکست دهیم.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید