جنبلاط:سعودی مجبور شده تا در پرونده یمن وارد گفت وگوی سیاسی شود | اتاق خبر
کد خبر: 344463
تاریخ انتشار: 1 خرداد 1395 - 11:30
« ولید جنبلاط» رئیس حزب دروزی سوسیالیست ترقیخواه لبنان اعتراف کرد که « سعودی دراقدامی پیش دستانه وارد جنگ یمن شد اما امروز مجبور شده است وارد گفت وگوی سیاسی شود».

اتاق خبر - به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، جنبلاط که در کویت به سر می برد، در دیدار بر برخی از لبنانی های مقیم کویت، میزبانی کویت برای گفت وگوهای یمنی را نشانه ای مثبت خواند و گفت که تنها راه حل بحران یمن، سیاسی است.
در لبنان جنبلاط به عنوان سیاستمداری معروف است که هر لحظه مواضعش تغییر می کند و در گفتار و رفتارش تغییرات سریع و گاهی آنی وجود دارد.
جنبلاط گفته است که بزودی بازنشستگی سیاسی خود را اعلام می کند و « تیمور» فرزندش جای او را خواهد گرفت.
وی در خصوص پرونده سوریه، با تکرار ادعاهای خود علیه نظام سوریه، گفت: لبنان باید از آوارگان سوری میزبانی کند تا اینکه بحران سوریه حل شود و آنها به کشورشان بازگردند.
جنبلاط افزود: لبنان با خطر اقامت دائم آوارگان سوری مواجه نیست و ما باید امور را تا حل سیاسی بحران سوریه تنظیم کنیم.
رئیس فراکسیون دیدار دموکراتیک در پارلمان لبنان با تاکید به ضرورت انتخاب رئیس جمهوری جدید لبنان ، خاطرنشان کرد: حزب الله بخشی از بافت و ساختار لبنان است.
وی گفت:« امیدواریم در آینده شاهد شفاف شدن روابط عربی – ایرانی و توقف دخالت ایران در برخی کشورهای عربی باشیم».
جنبلاط افزود که نظام بانکی لبنان را خطری تهدید نمی کند اما می ترسد که بدهی های عمومی متراکم شود و در نتیجه کاهش قیمت نفت، از حجم پول هائی که لبنانی های خارج حواله می کنند، کاسته شود.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید