دیدار مدیرعامل بانک صنعت و معدن با هیأت آلمانی | اتاق خبر
کد خبر: 345050
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 03:40
با اجرایی شدن برجام و رفت‌وآمد هیات‌های سیاسی، اقتصادی و تجاری به ایران، فضای مثبتی ایجاد شده و زمان به ثمر نشستن و خروجی مثبت این رفت‌وآمدها فرارسیده است.

اتاق خبر: با اجرایی شدن برجام و رفت‌وآمد هیات‌های سیاسی، اقتصادی و تجاری به ایران، فضای مثبتی ایجاد شده و زمان به ثمر نشستن و خروجی مثبت این رفت‌وآمدها فرارسیده است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانك صنعت و معدن، افخمی در دیدار با ولفگانگ تیفنز وزیر اقتصاد و علوم جامعه دیجیتال ایالت تورنیگن آلمان، با بیان این مطلب افزود: ما درصدد هستیم تا با استفاده از همكاری و همراهی در پروژه‌های مشترك اقتصادی و صنعتی در كنار توسعه مهارت‌ها، جذب تخصص و فناوری‌های روز صنعتی، اقتصادی درخشان و پایدار را خلق كنیم كه قطعا این اقتصاد پایدار تامین‌كننده منافع طرفین در درازمدت است.

وی در این دیدار كه آندرس كریر رئیس هیات‌مدیره شركت توسعه این ایالت نیز در آن حضور داشت، ضمن قدردانی از برخی كشورها كه پس از اجرایی شدن برجام حضور رسمی خود را در اقتصاد و صنعت ایران اعلام كرده‌اند تصریح كرد: آلمان با توجه به صنعت و اقتصاد رو به رشدش نباید از كنار بازار صنعتی ایران به راحتی بگذرد؛ زیرا پتانسیل ایران در تمام زمینه‌ها از جمله معدن، پتروشیمی و سایر بخش‌های مهم صنعتی بسیار بالاست و آلمانی‌ها به‌خوبی بر این نكته واقفند. مدیرعامل بانك صنعت و معدن تاكید كرد: اجرای یک سرمایه‌گذاری مشترك موفق و سیستمی كه در آن بتوان به انتقال تكنولوژی از كشورهای بزرگ صنعتی اقدام کرد، شاخص‌هایی هستند كه برای طرفین قابل قبول است. افخمی تاكید كرد: بانك صنعت و معدن به‌عنوان یك بانك توسعه‌ای نقش بسیار مهمی در تامین مالی پروژه‌های فولادی، پتروشیمی، نیروگاه و صنایع زیرساخت دارد و می‌تواند همگام با شركای خارجی نقش مهم خود را در بازار بكر و قابل اعتماد ایران پر رنگ‌تر كند.

منبع: دنیای اقتصاد

نظرات
ADS
ADS
پربازدید