پرداخت بودجه کمیته ملی المپیک طی 8 روز آینده | اتاق خبر
کد خبر: 345873
تاریخ انتشار: 6 خرداد 1395 - 07:42
رییس کمیته ملی المپیک گفت: در نشستی که با کارشناسان و معاونان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی داشتیم گفتند طی 8-7 روز آینده بودجه را پرداخت می‌کنند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، کیومرث هاشمی در حاشیه نصب پرچم امام رضا (ع) در محل کمیته ملی المپیک در جمع خبرنگاران بیان کرد: ما از چند ماه قبل به دنبال این بودیم که نام کاروان را مشخص کنیم. بعد از جلساتی که با کمیته فرهنگی و هیات اجرایی برگزار کردیم، نظر وزیر و وزارت ورزش را هم گرفتیم و نام کاروان را مشخص کردیم. به دلیل همزمانی بازی‌ها با ولادت امام رضا (ع) نام کاروان امام رضا گذاشته شد. امروز هم در مراسمی با همکاری تولیت آستان قدس رضوی مراسم به اهتزاز درآمدن پرچم امام رضا (ع) انجام گرفت.

او ادامه داد: این پرچم تا پایان بازی‌ها در محل کمیته ملی المپیک به اهتزاز درمی‌آید و پرچم کوچکی نیز به همراه کاروان در دهکده بازی‌ها خواهد بود.

هاشمی در مورد بودجه کمیته ملی المپیک نیز گفت: در مورد بودجه، مهم تخصیص آن است و ما دنبال این هستیم که بودجه 6 ماهه اول در این یکی دو ماه پرداخت شود. در نشستی که با معاونان و کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی داشتیم هزینه‌ها و ریز مبالغ را به آن‌ها تقدیم کردیم و گفتند که طی 7-8 روزه آینده بودجه را پرداخت می‌کنند تا دغدغه فدراسیون‌ها را برطرف کنند. آن‌ها بخشی را پرداخت کردند اما درصد ناچیزی بوده که مربوط به حقوق و مزایا و هزینه‌های جاری کمیته ملی المپیک بوده است. بودجه پارالمپیک نیز در ردیف بودجه المپیک است و از این رو ما نیاز به مبلغ زیادی داریم تا بتوانیم بودجه پارالمپیک را هم تامین کنیم.

رییس کمیته ملی پارالمپیک درباره گلایه‌های برخی از ورزشکاران المپیکی گفت: هر چیزی که به آرامش ورزش کشور کمک می‌کند باید به دنبال آن باشیم. برخی از گلایه‌های ورزشکاران به حق است. تمام تلاش کمیته ملی المپیک و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی این است که این کمک‌ها انجام شود. ما تمام تعهدات خود را در سال 94 عملی کردیم و پاداش‌ها داده شد. امیدوارم حمایت‌ها استمرار داشته باشد و دغدغه‌ها کم شود.

او در مورد افزایش تعداد سهمیه‌های المپیک بیان کرد: در صورتی که والیبال سهمیه المپیک را بگیرد، بالای بیش از 60 سهمیه خواهیم داشت که رکورد کسب سهمیه المپیک شکسته می‌شود. در رشته مانند بوکس، تیروکمان در بخش تیمی و دوومیدانی هنوز شانس داریم.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید