تولید ۳ داروی ایرانی در روسیه | اتاق خبر
کد خبر: 345900
تاریخ انتشار: 6 خرداد 1395 - 20:57
رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران از تولید سه دارو با فرمولاسیون ایرانی در روسیه خبر داد.

به گزارش اتاق خبر،عباس کبریایی‌زاده در نشست خبری دومین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته که اواخر شهریورماه برگزار می‌شود به رویکرد صادرات محوری عرصه دارو در این نمایشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: حتما در این نمایشگاه از معاونان دارویی کشورهای مانند تاجیکستان، ارمنستان، قزاقستان، عراق و روسیه که با ایران مراودات دارویی دارند دعوت به عمل می‌آید.

حتما در این نمایشگاه از معاونان دارویی کشورهای مانند تاجیکستان، ارمنستان، قزاقستان، عراق و روسیه که با ایران مراودات دارویی دارند دعوت به عمل می‌آید.

کبریایی‌زاده در ادامه به مراودات دارویی ایران با کشور روسیه اشاره کرد و گفت: در این راستا به صورت مشترک 3 دارو با فرمولاسیون ایرانی در روسیه تولید خواهد شد.

رئیس هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به پرسشی درباره اظهارنظر وزیر بهداشت درباره اینکه نهادهای دولتی از جمله تامین اجتماعی هزینه سلامت از عرصه دارویی که بخش خصوصی به آن ورود می‌کند پرهیز کنند، توضیح داد: در حال حاضر تنها شرکت دولتی دارویی یک مورد از زیر نظر سلامت بیمه ایرانیان است و دو مورد دیگر انستیتو پاستور و رازی نیز اصلاح ماموریت تولیدات دارویی آنها فرق می‌کند و 106 شرکت داروسازی دیگر نیز هیچ کدام دولتی نیستند. 

کبریایی‌زاده ادامه داد: تعدادی از شرکتهای دارویی زیرمجموعه نهادهای عمومی هستند که بزرگترین آن تامین اجتماعی است. نهادی عمومی و غیردولتی است و براساس اساسنامه این سازمان تامین اجتماعی مکلفند حق بیمه کارگران را در حوزه‌ای که مربوط به وظایف ماموریتی آن است برای آتیه‌ آنان سرمایه‌گذاری کند که نزدیکترین حوزه بخش دارو است و سایر نهادها نیز از جمله نهاد برکت و بانک ملی و صادرات نیز که حداکثر در حد مجاز در حوزه دارویی سرمایه‌گذاری کردند و به هیچ عنوان نیز از طرف وزارت بهداشت و سایر ارگانها محدودیتی برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در صنعت دارو نبوده است. به طوری که از 15 درصد سرمایه‌گذاری بخش خصوصی امروز به بیش از 50 درصد سرمایه‌گذاری در عرصه دارویی رسیده‌ایم.

رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران همچنین با اشاره به اینکه یک زمانی ایران یک وارد کننده صرف دارو بود ولی هم اکنون 96 تا 97 درصد داروهای مورد نیاز در داخل کشور تولید می‌شود خاطرنشان کرد: اکنون بیش از 50 درصد مواد اولیه دارویی نیز توسط شرکتهای داخلی تولید می‌شود و در زمینه تولید مولکول و رشته بیو تکنولوژی دارویی ایران جایگاه بسیار ویژه‌ای دارد.

منبع تسنیم

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید