یک ناو انگلیسی به مدیترانه اعزام می شود | اتاق خبر
کد خبر: 346214
تاریخ انتشار: 8 خرداد 1395 - 05:21
برای مقابله با تروریسم؛
نخست وزیر انگلیس از اعزام یک ناو نیروی دریایی سلطنتی این کشور به آب‌های مدیترانه برای کمک به مقابله با قاچاقچیان اسلحه در لیبی خبر داد.

اتاق خبر - به نقل از وال استریت ژورنال، «دیوید کامرون» این موضوع را در جریان نشست سران گروه هفت در ژاپن اعلام کرد و گفت که کشورش آماده است تا نقش فعالی در کمک به لیبی برای مقابله با قاچاق انسان و بحران پناهجویان داشته باشد.

بریتانیا پیش از این یک کشتی تجسسی به آبهای مدیترانه فرستاده بود. کامرون افزود که بریتانیا با اتحادیه اروپا برای مقابله با قاچاق انسان در دریای مدیترانه همکاری نزدیکی داشته است.

نخست وزیر انگلیس همچنین گفت که این کشور طرح هایی برای اعزام یک تیم آموزشی به لیبی دارد که هدف آن آموزش گارد ساحلی این کشور است.

وی تاکید کرد: به محض این که شورای امنیت سازمان ملل مجوزهای لازم را بدهد برای مقابله با باندهای قاچاق سلاح یک ناو به جنوب مدیترانه اعزام می شود.

انگلیس در سال 2011 با پشتیبانی از شورشیان مخالف معمر قذافی، رهبر سابق لیبی، به تلاش‌ها برای سرنگونی او کمک کرد. اما لیبی پس از سرنگونی سرهنگ قذافی دستخوش جنگ داخلی است.

سازمان های امدادرسانی می گویند که مسیر دریایی بین لیبی و ایتالیا در حال حاضر به مسیری اصلی برای پناهجویانی که قصد دارند خود را به کشورهای اروپایی برسانند، تبدیل شده است.

مهر

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید