صادرات غیرنفتی البرز در سال گذشته رشد ۶۰ درصدی داشت | اتاق خبر
کد خبر: 346402
تاریخ انتشار: 8 خرداد 1395 - 19:23
معاون امور گمرکی گمرکات استان البرز از افزایش ۶۰ درصدی صادرات غیرنفتی استان در سال گذشته خبر داد.

اتاق خبر: علی اصغر بناساز در جلسه شورای هماهنگی و حمایت از تَشکل های بخش کشاورزی که صبح شنبه به میزبانی جهادکشاورزی استان برگزار شد، اظهار کرد: درصدد هستیم مشکلات صادرکنندگان بخش کشاورزی برطرف شود.

وی با بیان اینکه در راستای تحقق برنامه های اقتصادی بر اساس راهبردهای اعلامی حرکت می کنیم، افزود: صادرات غیرنفتی استان البرز در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ با رشد ۶۰ درصدی رو به رو بوده است طبق آمارهای اعلامی سال گذشته تراز بازرگانی مثبت بوده است.

معاون امور گمرکی گمرکات استان البرز تصریح کرد: سال گذشته میزان واردات انجام گرفته ۴۴ میلیارد دلار و صادرات ۴۵ میلیارد دلار بوده که این مهم تراز مثبت بازرگانی به ارزش یک میلیارد دلار را نشان می دهد.

وی با اشاره به اینکه طبق برنامه ریزی های انجام شده در نظر داریم مشکلات بخش کشاورزی در این حوزه برطرف شود، خاطرنشان کرد: علی رغم اینکه گمرک استان البرز در منطقه ویژه اقتصادی پیام واقع شده اما برخی از این امر اطلاعی ندارند.

بناساز تاکید کرد: همه فعالیت های تجاری، واردات، صادرات، ترانزیت و غیره در این حوزه انجام می پذیرد از طرفی به سبب مکانیزه شدن گمرکی تشریفات صادراتی در حداقل ترین زمان ممکن انجام می شود.

معاون امور گمرکی گمرکات استان البرز در خاتمه با تاکید بر اینکه در بخش گمرک مجوزهای کاغذی جای خود را به مجوزهای الکترونیکی داده است، بیان کرد: ارزیابی محصولات و کالا در محل توسط کارشناسان گمرک، از جمله تسهیلاتی است که در اختیار صادرکنندگان قرار داده می شود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید