تلاش های آمریکا و انگلیس برای نجات عربستان از یمن | اتاق خبر
کد خبر: 346420
تاریخ انتشار: 8 خرداد 1395 - 12:43
الشرق الاوسط اعلام کرد:
وعده‌هایی بین‌المللی به هیات دولت مستعفی یمن در رایزنی‌های کویت مبنی بر توقف جنگ در تمامی جبهه‌ها و آزادسازی بازداشت شدگان در روزهای آتی و به صورت مشخص تا قبل از ماه رمضان داده شده است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط در گزارشی نوشت، علی رغم آنکه هیات دولت مستعفی یمن تا روز گذشته دیدار مستقیمی با هیات انصارالله و هیات کنگره سراسری مردمی یمن نداشته است، اما به گفته منابع، این وعده‌ها برای اطمینان بخشی به هیات دولت مستعفی و تاکیدی بر جدی بودن تلاش‌های بین‌المللی برای تحقق صلح در یمن و توقف جنگ در این کشور صورت گرفته است.

اسماعیل ولد الشیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به یمن قرار است که دوره زمانی این رایزنی‌ها را تعیین کند.

در همین حال، عبدالملک المخلافی، وزیر خارجه دولت مستعفی یمن و معاون وزیر خارجه

و رئیس هیات دولت مستعفی یمن در کویت در مصاحبه با الشرق الاوسط گفت که وعده‌هایی از سوی کشورهای بزرگ ناظر بر روند صلح در یمن به این هیات داده شده است که بر اساس آنها، جنگ در روزهای آتی و به صورت مشخص تا قبل از ماه رمضان پایان می‌یابد و بازداشت شدگان آزاد می‌شوند.

وی افزود: همگان تمایل دارند که کمیته تماس و هماهنگی به جریان بیفتد و نشست‌هایی میان سفرای عربستان، آمریکا و انگلیس به صورت مستمر با کمیته تماس جهت توقف جنگ تا قبل از ماه رمضان برگزار می‌شود و ما از به فعال سازی این کمیته حمایت می‌کنیم.

طبق گفته المخلافی، اسماعیل ولد الشیخ احمد به دیدارهای مستقیمش با هیات دولت مستعفی پایان داده و امروز (شنبه) و فردا با آنها دیدار نخواهد کرد و وی در این دو روز با هیات انصارالله و هیات کنگره سراسری یمن دیدار می‌کند.

در همین حال، وزیر مشاور انگلیس در امور خاورمیانه و شمال آفریقا از نقش کویت در میزبانی از رایزنی‌های طرف‌های یمنی استقبال و تاکید کرد که کویت نقش مهمی را در خاورمیانه ایفا می‌کند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید