گفت و گوهای صلح در حال نتیجه دادن است | اتاق خبر
کد خبر: 346802
تاریخ انتشار: 9 خرداد 1395 - 12:39
فرستاده ویژه سازمان ملل در یمن مطرح کرد:
اسماعیل ولد شیخ احمد فرستاده سازمان ملل به یمن گفت : گفت وگوهای صلح یمن در کویت به توافق درباره برخی اصول معین٬ نزدیک شده است.

به گزارش اتاق خبر به نقل ایرنا، اسماعیل ولد شیخ احمد فرستاده سازمان ملل به یمن گفت : گفت وگوهای صلح یمن در کویت به توافق درباره برخی اصول معین٬ نزدیک شده است.
فرستاده سازمان ملل با صدور بیانیه ای ضمن اشاره به پیشرفت گفت وگوها در زمینه اسیران وبازداشت شدگان٬ از طرف های یمنی خواست به وعده های خود پایبند باشند و در روزهای آینده گروه بزرگی از اسیران وبازداشت شدگان را آزاد کنند.
ولد الشیخ افزود : روز شنبه دو جلسه صبح وعصر با انصارالله وکنگره سراسری مردمی برگزار شد که در آن درباره مسائل اصلی از جمله جزئیات ، ساز و کارعقب نشینی ، تحویل سلاح واز سرگیری گفت وگوی سیاسی وباز گرداندن موسسات دولتی بحث و تبادل نظر شد.
وی افزود:کمیته زندانیان و بازداشت شدگان وافراد تبعید شده ٬ امروز تشکیل شد و هیات انصار الله وکنگره سراسری مردمی در آن ٬ گزارشی از وضعیت اسیران ارائه کرد.
وی افزود: این گزارش ها را برای ارائه بهترین پیشنهاد جهت پیشرفت در این پرونده بررسی خواهد کرد.
ولد شیخ تاکید کرد : بازگشت صلح به یمن اولویت من است ومن مطمئنم این مساله اولویت شرکت کنندگان در گفت وگو نیز می باشد.
عربستان با ائتلاف برخی کشورهای عربی منطقه و با همراهی آمریکا٬ از ششم فروردین سال گذشته (1394) حملات گسترده ای را به یمن آغاز کرده است تا «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابی های یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می کنند، جلوگیری کند.
بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله صدها زن و کودک، شهید یا زخمی و ده ها هزار نفر نیز آواره شده اند و به تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور آسیب های جدی وارد شده است.
اسماعیل ولد الشیخ احمد فرستاده سازمان ملل به یمن پس از به بن بست رسیدن گفت وگوهای دو هیات ملی یمن وهیات ریاض ٬هفته گذشته از آنها خواست با حضور در جلسات ٬ گفت وگوهای بیشتری انجام دهند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید