جناح انشعابی طالبان برای انجام مذاکرات با دولت افغانستان اعلام آمادگی کرد | اتاق خبر
کد خبر: 346890
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1395 - 02:39
یکی از رهبران ارشد گروه انشعابی طالبان ضمن اعلام آمادگی برای انجام مذاکرات صلح با مقام های افغان ؛ خواستار اجرای قوانین اسلامی و خروج نیروهای خارجی از این کشور شد.

اتاق خبر - به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری آسوشیتدپرس، ملا عبدالمنان نیازی در جمع تعدادی از طرفدارانش گفت: با اینکه جناح وی هیچ اعتماد و ایمانی به دولت کابل ندارد اما حاضر به انجام مذاکره بدون پیش شرط با دولت است.
نیازی معاون ملا محمد رسول است که با ایجاد شکاف در بین طالبان در تابستان سال گذشته، از سوی طالبان ناراضی به سمت رهبر این گروه انتخاب شد.
جناح اصلی طالبان نیز این خواسته را مطرح کرده اما اعلام کرده است که درصورتی در مذاکرات صلح شرکت می کند که خواسته هایش برآورده شود.
گروه طالبان بعد از انتشار خبر مرگ ملا محمد عمر دچار چنددستگی شد و شماری از آنان گرد «ملا عبدالرسول» جمع شدند و شماری دیگر به حمایت از «اختر منصور» جانشین ملا عمر پرداختند.
به دنبال کشته شدن ملا اختر منصور در حمله هوایی اخیر آمریکا، هبت الله آخوندزاده رهبر جدید طالبان شد. شاخه انشعابی طالبان به رهبری ملاعبدالرسول در اوایل سالجاری با انتشار ویدئویی مدعی شدند که «اختر منصور» جانشین ملا «محمد عمر» رهبر پیشین طالبان، جاسوس پاکستان است و براساس خواسته آنان تصمیم می گیرد.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید