ترکیه آماده حمله به سوریه | اتاق خبر
کد خبر: 347355
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1395 - 10:35
خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد:
در میان درگیری‌های شدید بین تروریست‌های داعش و مخالفان سوری در شمال حلب، گزارش‌ها حاکی از حضور یگان‌های ارتش ترکیه در منطقه أعزاز در این استان است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، در میان درگیری‌های شدید بین تروریست‌های داعش و مخالفان سوری در شمال حلب، گزارش‌ها حاکی از حضور یگان‌های ارتش ترکیه در منطقه أعزاز در این استان است.

پیش از اینحزب اتحاد دموکراتیک سوریه اعلام کرده بود، ارتش ترکیه روستای حمام در منطقه عفرین را اشغال کرده است. این حزب از جامعه جهانی خواست تا چنین اقداماتی از سوی آنکارا را محکوم کند.

در این میان احمد آراک، یکی از اعضای رهبری مجلس دموکراتیک سوریه که بخشی از نیروهای دموکراتیک این کشور و حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه است در این باره گفت، نیروهای مسلح ترکیه برای حمله به منطقه أعزاز آماده می‌شوند.

آراک در این باره توضیح داد: روز گذشته ارتش ترکیه حملات راکتی شدیدی را علیه مواضع نیروهای دموکراتیک سوریه انجام داد. دو روز پیش نیز ارتش این کشور وارد روستای حمام در منطقه عفرین شد. ما آماده واکنش به این حملات هستیم.

وی ادامه داد: در همین حال نیروهای ارتش آزاد سوریه شکست‌های شدیدی را در جنگ با داعش متحمل شده‌اند. آنها دست کم کنترل 12 روستا را به داعش واگذار کرده‌اند اگر داعش به أعزاز برسد اما نیروهای دموکراتیک سوریه آنها را شکست خواهند داد و به آنها اجازه نمی‌دهند تا وارد شهر شوند.

در این راستا گزارش‌های خبری در ترکیه حاکی از آن است که دولت آنکارا بر‌ج‌های مراقبتی را در مزرهایش با سوریه ایجاد خواهد کرد تا مانع از حملات به مرزها شود.

روزنامه ینی شفق نزدیک به دولت ترکیه نوشت: مساله ایجاد برج‌های مراقبتی هوشمند که مجهز به دوربین‌های حرارتی و تجهیزات نظامی هستند،‌ جدی است.

به نوشته این روزنامه، اگر افراد به مسافت 300 متری مرزها وارد شوند ابتدا به زبان‌های مختلف به آنها هشدار داده خواهد شد و در صورت عدم پاسخگویی تیراندازی می‌شود.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید