ویران شدن 6 خانه در سیل کجور | اتاق خبر
کد خبر: 348438
تاریخ انتشار: 15 خرداد 1395 - 21:23
فرماندار نوشهر گفت: سیل اخیر در سه روستای صالحان، هزار خال و سریوده به حدود 300 هکتار از زمین‌های کشاورزی از 20 درصد تا 100 درصد خسارت وارد کرد و موجب ویران شدن 6 خانه مسکونی شد.

اتاق خبر: فرماندار نوشهر گفت: سیل اخیر در سه روستای صالحان، هزار خال و سریوده به حدود 300 هکتار از زمین‌های کشاورزی از 20 درصد تا 100 درصد خسارت وارد کرد و موجب ویران شدن 6 خانه مسکونی شد.

 

علی شادمان در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده روستاهای بخش کجور در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت رحلت امام راحل و قیام 15 خرداد، اظهار کرد: بارندگی شدید که بعد از ظهر روز جمعه در بخش کجور روی داد باعث وارد شدن خسارتی به بخش‌های کشاورزی، راه، جاده، پل و اماکن مسکونی برخی روستاهای بخش کجور شد.

 

فرماندار نوشهر با اشاره به اعزام نیروهای امدادی در ساعات اولیه بروز سیل به مناطق سیل زده و امکانات مورد نیاز، گفت: تعداد 6 خانواری که دچار خسارت شدند، اسکان داده شدند و 100 بسته مواد غذایی نیز بین سیل زدگان توزیع شد.

 

شادمان با بیان اینکه سیل اخیر خسارت جانی در پی نداشته است، اظهار کرد: تنها یک مورد مجروحیت سطحی از ناحیه پا اتفاق افتاد. در حال حاضر این فرد مرخص شده است.

 

وی با اشاره به اینکه مسئولان ستاد حوادث غیر مترقبه استان و شهرستان در حال تعیین میزان خسارت وارده به روستاهای بخش کجور هستند، تصریح کرد: 3000 کیلوگرم لوبیای کاشته شده مورد نیاز مردم منطقه، از بین رفت. با هماهنگی علی نبیان معاون عمرانی استانداری و حیدرپور رییس سازمان جهاد کشاورزی استان به کشاورزان جبران خسارت می‌شود تا مشکل کاشت برطرف شود. قرار شده است خسارت عمرانی وارد شده نیز به صورت بخشی برطرف شود.

 

شادمان متذکر شد: در حال حاضر مردم به امور جاری و روزانه خود مشغولند و میزان خسارتی که خود مردم می‌توانند آن را جبران کنند در حال برطرف شدن است.

 

رستم سیاسرانی، بخشدار کجور نیز با اشاره به خسارت سیل به زمین‌های کشاورزی و راه‌های برخی روستاهای بخش گفت: سیل به بیش از 300 هکتار از اراضی کشاورزی کجور خسارت وارد کرد. سیل به 6 واحد مسکونی نیز خسارت جدی وارد کرد به طوری دیگر قابل سکونت برای اهالی آن نیست.

 

وی با بیان اینکه بیشترین خسارت وارد شده در روستای سریوده رخ داده است، افزود: دیوارها، جوی‌ها و سردهنه‌های کشاورزی به شدت آسیب دیدند.

 

بخشدار کجور همچنین از وارد شدن خسارت سیل به یک باب مدرسه خبر داد و بیان کرد: حدود 300 هکتار از باغات و اراضی کشاورزی در روستاهای صالحان، هزارخال و سریوده بر اثر سیل دچار خسارت شدیدی شده و حتی از بین رفتند و خسارتی نیز به دام های روستاییان وارد شده است.

 

سیاسرانی بیان کرد: هنوز میزان خسارت مالی وارده برآورد نشده است. به زودی با بررسی و کارشناسی‌های لازم، رقم دقیق خسارت مشخص و اطلاع رسانی می‌شود.

منبع: ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید