ادعای مضحک یک حاکم اماراتی در مورد ایران | اتاق خبر
کد خبر: 349016
تاریخ انتشار: 17 خرداد 1395 - 18:28
در گفت و گو با تلویزیون شارجه مطرح شد:
یکی از حاکمان امارات، علی عبدالله صالح رییس‌جمهوری پیشین یمن را که متحد انصارالله است، "ایرانی الاصل" خواند!

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، یکی از حاکمان امارات، علی عبدالله صالح رییس‌جمهوری پیشین یمن را که متحد انصارالله است، "ایرانی الاصل" خواند!

علی عبدالله صالح که تا پیش از پیروزی انقلاب یمن، به سبب همراهی با سیاست‌های کشورهای عرب حاشیۀ خلیج فارس، از حمایت بی‌چون و چرای آنان برخوردار بود، اکنون که علیه طمع‌ورزی‌ها و جنایت‌های اعراب در یمن موضع گرفته است، او را "ایرانی الاصل" خواندند.

بر پایه این گزارش، سلطان بن محمد القاسمی، حاکم شارجه از امیرنشین‌های امارات متحدۀ عربی، علی عبدالله صالح را "ایرانی الاصل" قلمداد کرد.

این در حالی است که علی عبدالله صالح از قبیله سنحان است که صدها سال است در یمن و جنوب عربستان زندگی می‌کنند.

به نوشتۀ وبگاه المرصد، سلطان القاسمی، در گفت‌وگو با تلویزیون الشارجه گفت: گروهی از زندانی‌های ایرانی، با قبیله الکنده همراه شدند و توانستند به حکومت برسند، آنگاه این زندانی‌های ایرانی و قبیله الکنده، در یمن ماندند و تاکنون هنوز در یمن هستند!

به گزارش شبکه خبری العالم، حاکم شارجه در ادامۀ "آسمان ریسمان بافی‌های" خود گفت: فارس‌ها، این‌ها را "فرزندان" می‌خواندند و این به آن معنی است که این‌ها، فرزندانِ فارس‌ها بودند. قبیلۀ کنده نیز وارد منطقه سنحان شد. قبیلۀ سنحان، از فارس‌ها حمایت می‌کرد تا کسی متعرضِ آن‌ها نشود. این بده بستان، مربوط به پیش از ظهور اسلام بود و اکنون، با توجه به این که علی عبدالله صالح از قبیلۀ سنحان است، تاریخ تکرار شده است!

تلاش سلطان القاسمی برای زیر سوال بردن اصل و نسب علی عبدالله صالح در حالی صورت می‌گیرد که خودِ او، از قبیلۀ القواسم است. این قبیله، پیش از سال 1718 میلادی، از سرزمین نجد به امارات رفتند. دورۀ حضور آن‌ها در امارات، کمی پیش از دورۀ ظهور دزدان دریایی خلیج فارس بود که کشتی‌های حاکم بصره را چپاول می‌کردند. آن گاه ایرانی‌ها و پرتغالی‌ها و انگلیسی‌ها به مبارزه با این دزدان دریایی همت گماردند. دزدی دریایی این قبایل، در قرن هجدهم با حمایت وهابی‌ها و آل سعود صورت می‌گرفت به طوری که در دورۀ عبدالعزیز بن محمد بن سعود از حکام آل سعود، روابط آل سعود با خاندان القواسم استحکام بیش‌تری یافت و به پشتیبانی از جنگ این قبیله با دولت البوسعیدیه در عمان پرداخت، آن گاه هم آل سعود و هم القواسم هر دو به هم پیمانانِ بریتانیا تبدیل شدند.

امارات که در تجاوز عربستان سعودی به یمن، با آل سعود همراه شد، تاوان سنگینی پرداخت و ده‌ها تن از سربازان این کشور کشته و صدها تن در ماه سپتامبر گذشته زخمی شدند.

اما کار به همین جا ختم نشد، زیرا چندی بعد، انتشار عکسی از احمد بن سعود القاسمی، پسر حاکم رأس الخیمه (از امیرنشین‌های امارات) ثابت کرد که این امیرزاده، در حملۀ یمنی‌ها به پادگان صافر، دو پای خود را از دست داده و اکنون ویلچرنشین شده است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید