آجيل بخوريد و وزن کم کنيد | اتاق خبر
کد خبر: 349077
تاریخ انتشار: 18 خرداد 1395 - 23:48
چرق چرق زير دندان، طعم شيرين و دلچسب و حس رضايت از چيزي که مي‌‏جويد… آجيل يک غذاي ميان‌وعده‌ي باارزش است و همواره همين‌گونه بوده است.
به گزارش اتاق خبر،مي‌توانيد آن را خرد کنيد وروي ساندويچ بپاشيد. دودي کنيد و نمک بزنيد و براي يک غذاي ميان‌وعده‌ي‌ دلچسب استفاده کنيد. مي‌توانيد آن را به ماست، بستني و شير تبديل کنيد؛ چه چيزي بهتر از اين؟
آجيل هم اشتها و هم تمايل مغز را براي خوردن سرکوب مي‌کند.

اگرچه دل‌‏مشغولي ما به غذاي کم‌چرب که در دهه 1980 شروع شد، آجيل را به يکي از غذاهايي که بهتر است نخوريم تبديل کرد، تحقيقات جديد نشان مي‌دهد که آجيل فوايد بسياري دارد؛ از جمله اين‌که محتوي اسيدهاي چرب امگا است و همچنين آنتي اکسيدان‌هاي پيشگيري کننده‌ي سلولي (از تشکيل راديکال‌هاي آزاد) را فراهم مي‌کند. اين اسيدهاي چرب امگا براي عملکرد سالم مغز و سلامت قلب حياتي است و فوايد بسيار ديگري نيز براي بدن فراهم مي‌کند، از جمله کاهش تورم و کمک به نگهداري پوست سالم. هم‌اکنون شواهد ديگري يافت شده است که به دلايل لزوم مرتب خوردن آجيل اشاره مي‌کند.

بر اساس تحقيقات جديد که در ششمين کنگره‌ي بين‌المللي تغذيه‌ي گياهي ارائه شد، دکتر «ريچارد ماتس» استاد دانشگاه تغذيه و مواد غذايي از «دانشگاه پردو» گفت که در حقيقت آجيل‌هاي غني از پروتئين و پر از چربي لذيذ کمک مي‌کند که خطر ابتلا به چاقي مفرط کاهش يابد.

ماتس ادعا کرد که در واقع آجيل هم اشتها و هم تمايل مغز را براي خوردن کور مي‌کند. بعلاوه آن از بسته‌هاي انرژي تشکيل شده است که مي‌تواند راهي که بدن بر اساس آن کالري مصرفي خود را در سرتاسر روز تنظيم مي‌کند، تحت تأثير قرار دهد. ماتس عنوان کرد که يک وعده 100 کالري از آجيل در صبح، مصرف کالري را به ميزان 75 کالري در طول روز کاهش مي‌دهد. اين ممکن است به دليل ماهيت سيرکننده‌ي آجيل باشد؛ ولي تحقيقات بيشتري در اين زمينه نياز است.
 
 
آجيل هم اشتها و هم تمايل مغز را براي خوردن سرکوب مي‌کند.
 
نکته‌ي جالب ديگري که ماتس بحث کرد به اين اشاره مي‌کند که ما چگونه به طور معمول به ميزان 20 درصد در ميزان کالري آجيل اغراق مي‌کنيم؛ که آن هم به دليل تکرار قطعات آجيل هضم نشده است که از بدن خارج مي‌شود. ماتس مي‌گويد که اين تکه‌ها شامل چربي‌هاي غني از کالري است که به دليل غشاء سلولي سفت که در چربي قفل شده است، دست نخورده باقي مي‌ماند.

ماتس همچنين دليل ديگري را براي خوردن آجيل پيشنهاد کرد که آن به افزايش متابوليسم بدن منجر مي‌شود؛ که در نهايت مانع از اين مي‌شود سطح قند خون شما بالا رود.
منبع آریا
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید