هیات اقتصادی و تجاری برزیل در راه ایران | اتاق خبر
کد خبر: 349144
تاریخ انتشار: 18 خرداد 1395 - 11:38
وزارت خارجه برزیل اعلام کرد:
وزارت خارجه برزیل اعلام کرد: مدیرکل توسعه تجاری و سرمایه‌گذاری وزارت خارجه برزیل هفته جاری در راس هیاتی اقتصادی و تجاری به ایران می‌آید.

 به گزارش اتاق خبر به نقل از  ایسنا،مدیرکل توسعه تجاری و سرمایه‌گذاری وزارت خارجه برزیل برای گفت‌وگو با مقامات ایرانی پنج‌شنبه، 20 خرداد به ایران می‌آید. وزارت روابط خارجی برزیل با انتشار اطلاعیه‌ای در خصوص این سفر  اعلام کرد، "طبق دستورالعمل و رهنمود وزیر خارجه برزیل، مدیرکل توسعه تجاری و سرمایه‌گذاری وزارت روابط خارجی «رودریگو  آزردو سانتوس  از 10 ـ 13 ماه ژوئن دیدار رسمی از تهران خواهد داشت که این سفر در راستای تلاش برزیل به منظور تقویت ارتباط با بخش‌های خصوصی و دولتی ایران و تحرک بخشی به مناسبات اقتصادی و تجاری بین دو کشور است.

در این سفر، فرصت‌های جدید جهت صادرات برزیل و هم‌چنین نحوه سرمایه‌گذاری ایران در برزیل در قالب تعهدات میان دو دولت برای احیاء و گسترش مشارکت دو جانبه بررسی خواهد شد. ضمن آنکه تفاهم بیشتر در خصوص تامین مالی و تضمین صادرات برزیل به بازار ایران نیز دنبال خواهد شد.

مبادلات تجاری برزیل و ایران در سال 2015 رقم 6.1 میلیارد دلار بوده است. دولت‌های برزیل و ایران تمایل دارند تا سطح روابط تجاری را به رقم سال 2011 ارتقاء داده و در مرحله بعد آن‌ را به سطح 5 میلیارد دلار برسانند. صادرات برزیل همچنان متمرکز بر محصولات غذایی (شکر، گوشت و ذرت) است، اما در بخش‌های دیگر از جمله تجهیزات حمل و نقل، ماشین آلات و تجهیزات مکانیکی و الکتریکی و نیز تجهیزات مرتبط با نفت و گاز و کشاورزی نیز قابلیت‌های بالایی وجود دارد

نظرات
ADS
ADS
پربازدید