ایران و روسیه از نفوذ خود در سوریه استفاده کنند | اتاق خبر
کد خبر: 349543
تاریخ انتشار: 19 خرداد 1395 - 12:40
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مطرح کرد:
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: روسیه و ایران می‌توانند با استفاده از نفوذ خود در سوریه از بشار اسد بخواهند که اجازه ندهد این روند سیاسی از هم بپاشد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، مارک تونر سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبر روز سه‌شنبه خود در پاسخ به سوالی درباره روند مذاکرات صلح بر سر سوریه گفت: ما هم‌چنان بر این باوریم که روسیه و ایران می‌توانند دست کم از افرادی که در دولت (سوریه) هستند و هم‌چنان روی آنها نفوذ دارند، بخواهند که اجازه ندهند روند سیاسی و توقف خصومت‌ها به طور کامل از هم بپاشد.

بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا، تونر در ادامه گفت که واشنگتن امیدوار است ایرانی‌ها و روس‌ها روی بشار اسد نفوذ داشته باشند، چرا که بخش زیادی از روند مذاکرات به این موضوع بستگی دارد.

وی افزود: ما انتظار داریم که ایران و روسیه بر دولت سوریه فشار بیاورند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا هم‌چنین در پاسخ به سوالی درباره رد درخواست اعطای روادید به سه نماینده کنگره آمریکا برای ورود به ایران که همگی از مخالفان توافق هسته‌ای بوده‌اند، گفت: ما پاسخ ایرانی‌ها به این درخواست را دریافت کرده‌ و سپس آن‌را به این سه عضو کنگره ابلاغ کرده‌ایم، اما من در حال حاضر نمی‌توانم اظهار نظری در این زمینه داشته باشم.

تونر در صحبت‌های مقدماتی خود در این نشست به حملات تروریستی اخیر در استانبول ترکیه اشاره کرد و گفت: آمریکا به طور قوی حملات تروریستی در استانبول ترکیه را محکوم می‌کند. آمریکا عمیق‌ترین تسلیت‌ها را به خانواده‌های کشته‌شدگان اعلام می‌کند و برای بهبود سریع زخمی‌ها دعا می‌کند. آمریکا بر تعهد قوی خود برای همکاری با ترکیه تاکید می‌کند، ترکیه عضو مهم ناتو و عضو با ارزش در ائتلاف ضد داعش است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید