دولت انگلیس با تمدید مهلت ثبت نام در همه پرسی 23ژوئن موافقت کرد | اتاق خبر
کد خبر: 349752
تاریخ انتشار: 20 خرداد 1395 - 15:47
به دنبال عدم ثبت نام شمار زیادی به دلیل بروز اشکال در سامانه ثبت نام؛
دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس روز چهارشنبه به دنبال انتقادات صورت گرفته درخصوص بروز اشکال فنی سامانه ثبت نام همه پرسی 23 ژوئن گفت که ثبت نام از متقاضیان برای شرکت در این همه پرسی یک روز دیگر تمدید شده است.

اتاق خبر - درحالی که کمپین های خروج و ماندن در اتحادیه اروپا روز گذشته (سه شنبه) آخرین تلاش‌های خود را برای تشویق مردم این کشور به‌ویژه جوانان برای ثبت‌نام در این‌همه پرسی به کار بسته‌ بودند، سامانه ثبت نام آنلاین وزارت کشور انگلیس ساعت 10:40 شب گذشته از کار افتاد.
مردم انگلیس تا نیمه‌شب گذشته ( سه‌شنبه ) قانونا فرصت داشتند که برای همه‌پرسی 23ژوئن به‌صورت آنلاین ثبت‌نام کنند.
بر اساس گزارش وزارت کشور انگلیس بیش از 50 هزار نفر در ساعت های 11:15 تا 11:20 شامگاه گذشته (سه شنبه) برای ثبت نام تلاش کرده بودند، اما موفق به این کار نشدند.
یک سخنگوی این وزارتخانه با اشاره به شمار بی سابقه متقاضیان ثبت نام گفت: ما تلاش کردیم تا بلافاصله مشکل را مرتفع کنیم اما موفق نشدیم.
وی افزود که مشکل فنی سایت ساعت 7 صبح روز چهارشنبه حل شده است.
در همین حال شماری از رهبران سیاسی در واکنش به این خبر خواستار تمدید مهلت ثبت نام شده بودند.
جرمی کوربین رهبر حزب کارگر در صفحه توییتری اش نوشت: مطلع شدم که تارنمای وزارت کشور از کار افتاده و بسیاری از افراد نتوانستند ثبت نام کنند.
وی تصریح کرد: مهلت ثبت نام بایستی تمدید شود.
'تیم فارون'، رهبر حزب لیبرال دمکرات نیز دولت را به اهمال کاری متهم کرد و گفت: در حالی که کارزارهای تبلغیاتی تلاش می کردند تا مردم را به شرکت در انتخابات تشویق کنند، این اتفاق تاثیر بزرگی را بر نتیجه انتخابات خواهد گذاشت.
وی با بیان اینکه نتایج نظرسنجی ها حاکی است که جوانان به شدت علاقه مند به حضور در اتحادیه اروپا هستند افزود: هزینه این حادثه به قیمت جایگاه ما در اتحادیه اروپا تمام خواهد شد؛ برای جبران آن بایستی مهلت ثبت نام یک روز دیگر تمدید شود.
دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس نیز روز چهارشنبه در مجلس عوام از تمدید مهلت ثبت نام برای متقاضیان به مدت یک روز دیگر خبر داد.
وی گفت: شامگاه گذشته شمار زیادی از متقاضیان به تارنمای دولت مراجعه کرده که این امر سبب بروز اشکال در سیستم شد.
کامرون با بیان اینکه «متقاضیان می توانند امروز( چهارشنبه) نیز به ثبت نام شان ادامه دهند» تصریح کرد که دولت به دنبال راهکار قانونی برای افزودن نام همه متقاضیان به ثبت نام در همه پرسی 23 ژوئن است.
همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موسوم به برگزیت قرار است 23 ژوئن برگزار شود.
بنابر اعلام موسسه یوگو ، 43 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی صورت گرفته، خواهان ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا بودند که در مقایسه با نظرسنجی قبلی این موسسه دو درصد افزایش یافته است. در مقابل، 42 درصد انگلیسی ها موافق خروج کشورشان از اتحادیه اروپا هستند که در مقایسه با نظرسنجی قبلی یک درصد کاهش یافته است. این نظرسنجی روزهای پنجم و ششم ژوئن (یکشنبه و دوشنبه) انجام شد و دو هزار و یک نفر در آن شرکت داشتند.
موسسه نظرسنجی ' او آر بی'، نیز اعلام کرد 48 درصد مردم انگلیس می خواهند که کشورشان همچنان عضو اتحادیه اروپا بماند و 47 درصد نیز خواستار خروج کشورشان از این اتحادیه هستند. فاصله بین طرفداران و مخالفان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بسیار نزدیک شده است. در نظرسنجی قبلی که 30 'می' صورت گرفته بود، این اختلاف پنج درصد بود.
در همین حال گفته می شود حمایت صریح و یکپارچه حزب کارگر و هواداران آن و نیز اتحادیه های کارگری نقش تعیین کننده ای در نتیجه همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا خواهند داشت.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید