نظامیان ترکیه فرماندهی مخالفان اسد را بر عهده دارند | اتاق خبر
کد خبر: 350210
تاریخ انتشار: 22 خرداد 1395 - 09:54
وزارت خارجه روسیه:
وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: نظامیانی از ترکیه فرماندهی جنگجویان و گروه های مسلح ضد سوری را در جبهه حلب برعهده گرفته اند.

اتاق خبر- ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز (جمعه) اعلام کرد: افزون بر اینکه مستشاران نظامی ترک فرماندهی گروه های مسلح را بر عهده دارند،شمار زیادی کامیون های بزرگ حامل تسلیحات نیز از طرف ترکیه به سوی استان های ادلب و حلب در حرکت است.
به گزارش شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه وی در جمع خبرنگاران افزود: وضعیت در سوریه متشنج است و اقدام های تحریک آمیزی برای نقض آتش بس جریان دارد.
زاخارووا همچنین از جمله جدید تروریست های گروه تکفیری جبهه النصره به مواضع واحدهای ارتش سوریه خبر داد.
وزارت دفاع روسیه نیز پیش از این اعلام کرده بود: بیش از 200 جنگجوی مسلح در قالب یک گروه سازمان یافته از تروریست های جبهه النصره با عبور از مرز ترکیه وارد خاک سوریه شده اند.
اداره کل عملیات ستاد کل ارتش روسیه نیز اعلام کرده است: اعزام دائمی نیرو و ارسال تسلیحات به تروریست های جبهه النصره امکان می دهد تا هر روز تیراندازی های تحریک آمیزی انجام دهند و با ادامه حمله به مواضع ارتش سوریه، مانع عملیات نظامیان سوری علیه داعش و دیگر اهداف می شوند.
برقراری آتش بس سوریه از اسفند ماه سال گذشته با فشار روسیه و پذیرش آمریکا به درگیری های گسترده پایان داد که با پذیرش آن توسط 140 گروه، آرامش نسبی در این کشور برقرار شد، ولی گروه های تروریستی تکفیری مانند داعش و جبهه النصره شامل آن نیستند و سرکوب آنها ادامه دارد.
بیش از پنج سال قبل آمریکا در راس گروهی از کشورهای غربی عربی بویژه عربستان سعودی، تندروترین تروریست ها از کشورهای مختلف جهان حتی اروپایی را در گروه های داعش، جبهه النصره، احرارالشام و جیش الاسلام با حمایت های مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی سازمان داد و برای جنگ شهرها به سوریه گسیل کرد که مرگ ده ها هزار نفر بویژه زنان و کودکان، آوارگی میلیون ها تن و نابودی تقریبا تمامی زیرساخت ها این کشور را در پی داشته است.
پس از زمین گیر شدن گروه های تروریستی با همکاری نیروی هوافضای روسیه و نظامیان سوری در طول هشت ماه سرکوب هوایی و زمینی تروریست ها و شکست سناریوی ساقط کردن حکومت سوریه، آمریکا با پذیرش برقراری آتش بس، مجبور به قبول پیشنهاد روسیه و ایران برای از سرگیری مذاکرات طرف های سوری شد.

منبع: ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید