تزریق 470 میلیارد تومان از بسته رونق اقتصادی به صنایع مازندران | اتاق خبر
کد خبر: 350325
تاریخ انتشار: 23 خرداد 1395 - 00:19
مدیر کل صنعت ، معدن و تجارت مازندران گفت: از محل بسته رونق اقتصادی دولت 470 میلیارد تومان درمرحله اول به صنایع دارای اولویت پرداخت می شود.

اتاق خبر:محمد محمدپور عمران روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: 60 درصد از واحدهایی که در این استان مشمول بسته رونق اقتصادی شده اند ، صنایع کوچک هستند.
وی ادامه داد : از 353 واحد صنعتی که در مرحله اول برای دریافت تسهیلات حمایتی دولت به بانک ها معرفی شدند ، 250 واحد صنایع کوچک هستند.
محمدپور عمران گفت : 30 واحد از صنایع دریافت کننده تسهیلات واحدهای متوسط و بقیه نیز واحدهایی هستند که با پیشرفت فیزیکی بیش از 60 درصد در دست اجرا قرار دارند.
مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت مازندران تسهیلات قابل پرداخت به این واحدها را در مجموع 470 میلیارد تومان اعلام کرد.
وی با اشاره به اینکه دولت پنج درصد از نرخ سود تسهیلات را در قالب یارانه پرداخت می کند ، اعلام کرد : مرحله دوم پرداخت این نوع تسهیلات به 350 کارخانه دیگر در حال پیگیری است .
محمدپور عمران همچنین از تلاش های دیگر برای رفع مشکلات مالی بخش دیگری از واحدهای صنعتی مازندران خبر داد و گفت : استمهال یک ساله بدهی معوقه واحدهایی که کمتر از 10 میلیارد ریال بدهکارند ، از جمله این تلاش هاست .
وی تعداد واحدهای صنعتی مشمول این حمایت را یکهزار واحد اعلام کرد و افزود : با دریافت فرصت یک ساله ، جانی دوباره به بدنه این واحدها تزریق می شود .
مازندران 2 هزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی دارد که 160 هزار نفر دراین واحدها اشتغال دارند و به طور میانگین 30 درصد این واحدها با رکود مواجه هستند.

منبع:ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید