انهدام کانال های زیرزمینی داعش در عراق | اتاق خبر
کد خبر: 350462
تاریخ انتشار: 23 خرداد 1395 - 10:09
فرماندهی پلیس عراق روز شنبه از انهدام شبکه ای از تونل ها که گروهک تروریستی داعش برای فرار خود مورد استفاده قرار می دادند، در جنوب شهر فلوجه واقع در62 کیلومتری غرب بغداد خبر داد.

اتاق خبر - به گزارش پایگاه خبری مدی پرس عراق، سرتیپ رائد شاکر جودت در گفتگو با این خبرگزاری گفت : این تونل ها در منطقه بوعیسی درناحیه عامریه در22 کیلومتر جنوب فلوجه منهدم شده است.
منابع خبری افزودند: گروهک تروریستی داعش از این تونل ها برای فرار و تحرکات خود از منطقه ای به منطقه دیگر استفاده می کرده است.
فرمانده نیروی پلیس اتحادیه عراق تاکید کرد : گروهک تروریستی داعش در هر منطقه ای از عراق که اشغال می کرد، اقدام به ساخت تونل های زیرزمینی می کرد تا تحرکات این گروه پنهان بماند، اما نیروهای مشترک ارتش این تونل ها را شناسایی و سپس پر کردند.
در آخرین تحولات عراق، 'خالد العبیدی' اعلام کرد یگان هشتم عراق توانست دو منطقه الصبیحات و الفلاحات در غرب فلوجه را از اشغال گروه تروریستی داعش آزاد کند.
نیروهای عراقی پس از گذشت 30 ماه، سرانجام جمعه شب به 400 متری مرکز شهر فلوجه در 55 کیلومتری غرب بغداد رسیدند و گزارش های رسیده حاکی است، نبردهای سنگینی میان نیروهای عراقی و داعش در مناطق مختلف این شهر جریان دارد.
فرمانده عملیات مشترک عراق روز شنبه اعلام کرد : عملیات آزاد سازی مرکز شهر فلوجه از اشغال داعش امروز کلید خورده است.
این مرکز فرماندهی پنجشنبه گذشته نیز (20خرداد) نیز از رسیدن تیپ زرهی به جبهه شرقی و جنوبی فلوجه برای مشارکت درعملیات آزاد سازی این شهر خبر داده بودند.
حیدر العبادی نخست وزیرعراق 23 ماه می (سوم خرداد) آغاز عملیات نظامی برای آزاد سازی شهر فلوجه را صادر کرده بود.
طی علمیات آزاد سازی فلوجه، دو شهر راهبردی الکرمه و الصقلاویه از توابع فلوجه و نیز تعدادی از بخش ها و روستاها ی این مناطق به دست نیروهای نظامی و بسیج مردمی عراق آزاد شد.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید