صعود 5 دلاری قیمت نفت ایران از نردبان بازار | اتاق خبر
کد خبر: 351339
تاریخ انتشار: 26 خرداد 1395 - 01:05
تازه ترین گزارش ماهانه دبیرخانه اوپک نشان می‌دهد که قیمت نفت خام سنگین ایران در ماه مه ٢٠١٦ با پنج دلار و دو سنت افزایش نسبت به ماه آوریل به ٤١ دلار و ٦٧ سنت برای هر بشکه رسید.

اتاق خبر: گزارش ماه ژوئن سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) نشان می دهد که میانگین قیمت نفت ‌خام سنگین ایران در سبد نفتی این سازمان برای ماه مه امسال ٤١ دلار و ٦٧ سنت برای هر بشکه بوده است.

این در حالی است که قیمت نفت خام سنگین ایران در ماه آوریل، ٣٦ دلار و ٦٥ سنت برای هر بشکه و میانگین قیمت آن در سال ٢٠١٥ میلادی ٥٢ دلار و ٩٨ سنت برای هر بشکه بوده است.

میانگین قیمت سبد نفتی اوپک در ماه مه با پنج دلار و ٣٥ سنت افزایش نسبت به رقم ٣٧ دلار و ٧٦ سنتی ماه آوریل، به ٤٣ دلار و ٢١ سنت برای هر بشکه رسید.

بر پایه تازه ترین برآورد ماهانه اوپک، میانگین نفت خام شاخص برنت دریای شمال در ماه مه با پنج دلار و ٣٥ سنت افزایش نسبت به ماه آوریل، به ٤٦ دلار و ٨٣ سنت برای هر بشکه رسید.

در همین حال میانگین نفت خام دبلیو تی آی آمریکا نیز با پنج دلار و ٨٩ سنت رشد ماهانه، به ٤٦ دلار و ٨٤ سنت برای هر بشکه در ماه مه رسید.

تازه ترین ارزیابی دبیرخانه اوپک نشان می دهد که میانگین نفت خام شاخص دوبی در ماه مه ٤٤ دلار و ٢٩ سنت برای هر بشکه بوده است که این رقم نسبت به ماه آوریل پنج دلار و ٢٩ سنت رشد نشان می دهد.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید