با حضور آصفی مشکل بازی‌های تدارکاتی تیم ملی حل می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 351464
تاریخ انتشار: 26 خرداد 1395 - 09:46
تاج:
رییس فدراسیون فوتبال می‌گوید با حضور حمیدرضا آصفی به عنوان مشاور بین‌الملل این فدراسیون، در آینده شاهد بازی‌های تدارکاتی خوبی برای تیم ملی خواهیم بود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مهدی تاج در مراسم معارفه حمیدرضا آصفی که اخیرا به عنوان مشاور بین‌الملل فدراسیون فوتبال انتخاب شده اظهار کرد: همه آصفی را می‌شناسند. او سال‌ها سخنگوی وزارت خارجه بود و به مسائل بین‌الملل مسلط است. ارزیابی‌ فوتبالی‌ها از او مثبت است و آصفی ارتباط خوبی با وزارت امور خارجه و سفارت‌خانه‌ها دارد.

او ادامه داد: این روزها خیلی از تعامل‌های بین‌المللی توسط سفارتخانه‌ها انجام می‌شود و آقای آصفی علاوه بر تسلط روی مسائل بین‌الملل با محیط فوتبال بیگانه نیست. او سال‌ها عضو هیات مدیره استقلال و هیات رییسه فدراسیون فوتبال بود و برای همکاری با فدراسیون فوتبال دعوت ما را پذیرفت.

رییس فدراسیون فوتبال ایران افزود: امروز گزارشی از حوزه بین‌الملل فدراسیون فوتبال به آقای آصفی ارائه شد. فوتبال با هیچ پدیده‌ای قابل مقایسه نیست و این وجه تمایز کشورها نه بر اساس سیاست و اقتصاد بلکه به وسیله فوتبال انجام می‌شود. ما تلاش می‌کنیم در همه رشته‌های فدراسیون فوتبال به موفقیت دست پیدا کنیم. هرچند که در اکثر رشته‌هایی مانند فوتسال و فوتبال ساحلی موفقیت‌هایی را به دست آورده‌ایم اما باید بیش از این پیشرفت کنیم.

تاج تاکید کرد: یکی از مشکلات ما کمبود بازی‌های تدارکاتی مناسب است که با حضور آقای آصفی این مشکل حل خواهد شد و در آینده بازی‌های مناسبی را برگزار می‌کنیم.

او با اشاره به جلسه امروزش با احمد دنیامالی رییس هیات مدیره ملوان درباره واگذاری امتیاز نفت تهران به این باشگاه افزود: ارزیابی من این است که ملوان هم مانند تیم‌های پرطرفداری مانند ماشین‌سازی و صنعت نفت آبادان از طریق فوتبالی راهی لیگ برتر شود. از نظر ما مزایده باشگاه نفت مردود است. بحث ما ملوان نیست بلکه ما می‌گوییم قانون باید رعایت شود. اگر تیم دیگری هم در این مزایده پیروز می‌شد ما به آن‌ها اجازه حضور در لیگ برتر را نمی‌دادیم. این مزایده باید مراحل قانونی خود را طی کند.

رییس فدراسیون فوتبال با اشاره به آیین‌نامه انتقال امتیاز تیم‌های به تیم دیگری اظهار کرد: در ۱۱ / ۵ / ۹۰ این آیین‌نامه تدوین شده است و مربوط به الان نیست. البته هیات رییسه سازمان لیگ سه، چهار هفته پیش بعضی نواقص این آیین‌نامه را قبل از مزایده باشگاه نفت رفع کرد. طبق این آیین‌نامه باشگاه نفت شروط مزایده را رعایت نکرده است. نخست اینکه مورد معامله با سازمان لیگ هماهنگ نشده است. قبل از مزایده باید تمامی بدهی‌های باشگاه مذکور در کمیته‌ انضباطی تسویه می‌شد. انتقال امتیاز از یک استان به استان دیگر باید مورد تایید هیات فوتبال استان مذکور قرار بگیرد. هیات فوتبال تهران هم نه تنها موافقت نکرده بلکه مخالفت خود را هم به صورت کتبی به سازمان لیگ اعلام کرده است. بخش سوم اینکه باشگاه نفت باید بدهی‌های مالیاتی خود را تسویه می‌کرد که آن را هم در مزایده رعایت نکرده است. پس مزایده وجاهت قانونی نداشته است.

او تاکید کرد: این مزایده فقط برای کشف قیمت انجام شده است و مقدمات مزایده رعایت نشده است. ما در گذشته تجربیات تلخی را داشته‌ایم و همان طور که می‌دانید پاس الان به لیگ دسته دوم سقوط کرده است. نباید دو بار از یک سوراخ گزیده شویم. مردم شریف انزلی شایسته بهترین‌ها هستند و در ۴۰ سال گذشته یکی از بهترین‌ تیم‌ها را داشته‌اند و مطمئنم می‌توانند به سرعت از لیگ یک راهی لیگ برتر شوند. منظور من فقط ملوان نیست و بحث ما این است که در این مزایده قانون رعایت نشده است. الان هم تیم‌های دیگری از جمله از شهرهای دیگر مانند کاشان مطرح می‌شود که به آن‌ها هم اجازه نمی‌دهیم اینچنین تیم‌داری کنند. باید قانون رعایت شود و پس از طی همه این مراحل امتیاز نفت قابل انتقال است.

مراسم معارفه حمیدرضا آصفی امروز بعد از ظهر در فدراسیون فوتبال و با حضور علیرضا اسدی، علی کفاشیان، مهدی تاج، ‌ محمدرضا ساکت، جمالی برگزار شد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید