سند راهبردی توسعه صادرات غیر نفتی استان قزوین تدوین شد | اتاق خبر
کد خبر: 352055
تاریخ انتشار: 27 خرداد 1395 - 15:32
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: با تدوین سند توسعه صادرات استان قزوین زمینه تحقق صادرات ۸۰۰ میلیون دلاری را فراهم می کنیم.

اتاق خبر:علی پرزحمت روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان گفت: در اجرای منویات مقام معظم رهبری و اهداف و سیاست های اقتصاد مقاومتی در حوزه صنعت، معدن و تجارت تاکنون اقدامات زیادی شده و ستادفرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور هفت پروژه را در بخش صنعت، معدن و تجارت تعریف کرده که با جدیت پیگیری می شود.

پرزحمت تصریح کرد:رونق تولید،ایجاد زنجیره مواداولیه مورد نیاز و توسعه صنعت فولاد و مس کشور برای تولید پایدار،ارتقا فضای رقابت پذیری واحدهای تولیدی کوچک و متوسط با هدف افزایش صادرات، مدیریت هدفمند واردات در راستای حفظ تراز مثبت تجاری  بخشی از  پروژه های اولویت دار بخش صنعت است.

وی گفت: افزایش صادرات  کالای غیرنفتی و خدمات، تکمیل طرح های صنعتی با پیشرفت بالای۶۰ درصد، تکمیل و راه اندازی طرح های مهم ملی از دیگر پروژه های مهم در بخش صنعت، معدن و تجارت است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بیان کرد: با شناسایی واحدهای صنعتی راکد و نیمه فعال استان بیش از ۳۵۰۰ واحد صنعتی در استان رصد شده و واحدهای فعال، نیمه فعال و راکد شناسایی شده تا ضمن تامین اعتبارات و تسهیلات برای راه اندازی و افزایش ظرفیت واحدهای نیمه فعال و راکد اقدام لازم صورت گیرد.

ثبت نام  ۶۹۱ واحد  صنعتی در سامانه بهین یاب

پرزحمت تصریح کرد:دربرش استانی۴۰۰ واحد تولیدی نیمه فعال و راکد استان مشخص شده و تاکنون بیش از۶۹۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط در سامانه بهین یاب برای دریافت تسهیلات بانکی ثبت نام کرده اند.

وی با بیان  اینکه ۶۱۴  تقاضا مربوط به واحدهای تولیدی در بخش صنعت و کشاورزی است اقزود: فهرست واحدهای ثبت شده به بانک های عامل برای طرح در کارگروه ارائه شده است.

پرزحمت اظهارداشت: برگزاری  جلسات  کارگروه ستاد تسهیل با ۱۰ بانک دولتی و خصوصی و بررسی ۳۳۶ طرح و تصویب ۱۱۵ طرح از دیگر اقدامات انجام شده در بخش صنعت، معدن و تجارت است که در این راستا استان قزوین رتبه دوم کشور را کسب کرده است.

وی اضافه کرد: تاکنون در برش استانی۶۰ طرح نیمه تمام  صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد اعلام شده و قابلیت ثبت نام طرح های صنعتی با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی نیز در سامانه بهین یاب پیش بینی شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت:تاکنون ۳۵۳ واحد صنعتی با ظرفیت اشتغال ۴۵ هزار نفر به معاون اول ریاست جمهوری و در نهایت برای دریافت تسهیلات به بانکهای استان معرفی شده اند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید