۲۹هزار فرصت شغلی در صندوق های اعتبارات خردزنان روستایی کشور | اتاق خبر
کد خبر: 352198
تاریخ انتشار: 29 خرداد 1395 - 09:28
مدیر پروژه ملی طرح توسعه حمایت ازصندوق های اعتبارات خرد زنان روستایی کشور گفت: ۲۹هزار اشتغال در صندوق های اعتبارهای خرد زنان روستایی کشور ایجاد شده و ۱۰۴هزار بهره بردار درآن عضو هستند.

اتاق خبر: فرزانه مافی، در آیین راه اندازی ۲۹ صندوق اعتبارات خرد ویژه زنان روستایی استان آذربایجان شرقی که به طور نمادین در شهرستان عجب شیر راه اندازی شد، با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه ایجاد شش هزار صندوق پیش بینی شده است، افزود: هدف از راه اندازی طرح توسعه حمایت از صندوق‌های اعتبارات خرد زنان روستایی در راستای توانمندسازی زنان روستایی در قالب صندوق‌های خرد محلی است.

وی، کاهش بیکاری و به وجود آمدن فرصت‌های شغلی در چارچوب برنامه‌های خوداشتغالی را از دیگر اهداف طرح توسعه حمایت از صندوق‌های اعتبارات خرد زنان روستایی دانست و اظهار کرد: ایجاد فرصت‌های شغلی، تولید ثروت و خوداتکایی جوامع روستایی از دیگر دستاوردهای این طرح است.

مدیر پروژه ملی طرح توسعه حمایت از صندوق های اعتبارات خرد زنان روستایی با بیان اینکه این صندوق ها در استان آذربایجان شرقی از سال ۸۲ راه اندازی شده است، یادآور شد: از این تعداد ۲۴ صندوق تا سال ۹۴ و ۲۹ صندوق نیز از سال ۹۴ تاکنون راه اندازی شده که این امر نشان از کار جهادی جهادگران طی ماهای گذشته و تحول عظیم در حوزه فعالیت های زنان روستایی است.

مافی، جذب ۹۳۳ نفر از زنان روستایی وعشایری آذربایجان شرقی و سپرده گذاری ۸۴۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال سرمایه در بانک های عامل صندوق کارآفرینی را از فعالیت های دفتر امور زنان روستایی اعلام کرد و ادامه داد: با کار جهادی می توان تا پایان سال در این استان شش میلیارد ریال سرمایه از صندوق کارآفرینان امید استان جذب و سه میلیارد ریال تسهیلات کم بهره برای اعضای صندوق جهت انجام اشتغال زایی در زیر بخش کشاورزی ارائه کرد.

وی گفت: با همکاری زنان روستایی، اداره ترویج، شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و صندوق های خرد روستایی، می توان زنان روستایی را هر روز با علم جدیدی برای توسعه روستاها، تواناتر کرد.

مدیر پروژه ملی طرح توسعه حمایت از صندوق های اعتبارات خرد زنان روستایی کشور یادآوری کرد: با توجه به اینکه زنان روستایی به دلیل نداشتن ضامن، وثیقه و مالکیت، امکان بهره مندی از تسهیلات بانکی را ندارند، در این ارتباط صندوق های غیردولتی حمایت از توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری در سطح شهرستان ها ایجاد شد.

مافی، افزود: این صندوق ها براساس قانون تجارت ثبت شده و زیر نظر شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی فعالیت می کنند.

وی، تقاضا محور و پس انداز محوری را از مهمترین عوامل این طرح دانست و اظهارداشت: این برنامه با هدف بهبود وضعیت اقتصادی، کاهش بیکاری و بوجود آمدن فرصت های شغلی در چارچوب برنامه های خود اشتغالی اجرا می شود.

مافی، اضافه کرد: ایجاد فرصت های شغلی برای مردم، تولید ثروت برای دولت و تقویت اقتصاد محلی و خوداتکائی جوامع روستایی را از مهمترین دستاوردهای این طرح در راستای اقتصاد مقاومتی در سطح کشورعنوان کرد.

منبع: مهر

94104

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید